DSD Digital Gülüş Tasarımı

Her geçen gün hızla ilerleyen diş hekimliği bildin mi sanatında estetik gülüş  Daha da önem kazanmaktadır. Bilgisayar teknolojisi kullanılarak daha güzel gülüşler elde etmek mümkündür. Dijital gülüş tasarımı adı verilen bu protokolde diş hekimleri Fotoğraf video ve bilgisayar programları kullanarak kişinin yüzüne en uygun estetik gülümsemeyi tespit eder. Hazırlanan örnek modeller ağız içerisinde hastaya uygulanır.

Hasta tedavi sonrası durumu önceki fotoğrafları ile karşılaştırarak görür. Bu sayede Estetik diş tedavisine başlamadan tedavinin bitmiş halini görmek mümkün olacaktır. Hastalar için tedavi sonrası görünüm hakkında büyük oranda fikir veren bu sistem son derece popülerdır. Ağız içerisinde hazırlanan modeller geçici olarak uygulanan demodur. Hasta yeni görüntüsünü Beğenip pekin ile yapılabilecek diğer ayrıntılar hakkında anlaştıktan sonra tedaviye başlanır. Bu sayede hem hekim hem hasta için daha tatminkar sonuçlar alınabilmektedir.

DİGİTAL GÜLÜŞ TASARIMI FİYATLARI

Güzel dişlere sahip olmalı tabii ki bir bedeli vardır. Bu işlem için uygulanan protokol hekime bir zaman ve malzeme kullanmasını gerektirir. Ancak tedavi sonrası görünüm hakkında hasta ve hekimin birlikte Sonucu görebilmesi büyük bir avantaj sağlar. Dijital gülüş tasarımı fiyatları sanıldığı kadar Pahalı değildir. Estetik diş tedavi fiyatlarının yüksek olması dijital gülüş tasarımı fiyatlarına da etkiler. Bu yöntemin sadece tedavi öncesi bitmiş halini görmek için uygulanan bir model ibaret olduğunu unutmamak gerekir. Bunun maliyeti yaklaşık 1000 TL Gibidir.2017 yılında dijital gülüş tasarımı fiyatları 1000 2000 tl aralığında değişmektedir. 2018 ve sonraki yıllarda dijital gülüş tasarımı ve estetik diş fiyatları hakkında bilgi almak için yeni bir araştırma yapmanız gerekir. Çünkü her yıl değişik nedenler ile diş tedavi fiyatlarında olduğu gibi dijital gülüş tasarımı fiyatları da değişebilir.

KULLANILAN MALZEME

Estetik diş uygulamalarında dijital gülüş tasarımı ile genellikle zirkonyum diş kaplama ve laminate veneer kullanılır. Bu malzemeler doğal dişe yakın görüntü vermeleri nedeni ile tercih edilen materyallerdır. Hekimin yapacağı ağız içi hazırlık ve hassas ölçü sonrasında laboratuvarda üç boyutlu tarayıcı ile Ağız modeli bilgisayara aktarılır. Ekrandaki kesik diş görüntüsü üzerinde bütün parametreler gerilerek tasarım gerçekleştirilir. Bilgisayar veri tabanında bulunan data ile teknesinin yaptığı yanlamayı karşılaştırır. Kritik seviyelerde uyarı verir. Bu sayede limitlerin dışına çıkılmaması sağlanır. En iyi estetik diş tedaviler için bilgi tecrübe özel ve ile uygulanan tedaviler yüz güldürür.

Zirkonyum Diş Kaplama DSD

EN İYİ SONUÇ İÇİN ZİRKONYUM KAPLAMA

Diş kaplama ihtiyacı doğduğunda en iyi seçenek olarak zirkonyum diş kaplama uygulaması iyi sonuç verir. Özellikle ön diş kaplaması gerekliliği olunca görüntü büyük önem kazanır. Diş renginde bir kaplama yeterli değildir. Işık geçirgenliği de önem taşır.

Zirkonyum diş kaplamanın avantajları
Zirkonyum, diş kuronları için en çok tercih edilen malzemelerden biri haline geldi.
Aşınmaya ve yıpranmaya dayanabilir
Biy ouyumlu olması
Doğal dişlere benzeyecek kadar şeffaf
Daha az diş aşındırma
Metal yok
İstenilen boyut, şekil ve renk ile uygulanabilir.
Bir zirkonyum kaplamanın estetik etkileri verebileceği en büyük avantajdır. Ön dişlere yerleştirilecek ve doğal dişlerin yanında doğal görünecek diş kaplamasına sahip olmanız önemlidir.
Zirkonyumun yan yana yerleştirilecek olan diş setine göre değiştirilme kapasitesi çok önemlidir. Zirkonyum yalnızca bir dişeksikliğini kapatmakla kalmaz estetik görüntü de verir. Bununla birlikte diş estetiği ağızdadaha iyi görünecektir. Bu nedenle, bu mükemmel doğal görünümlü gülümsemeyi zirkonyum diş kaplamalar ile sağlamak mümkündür.

Zirkonyum imalatçıları, artık malzemenin katı bloktan öğütülmüş bloklardan üretiyor ve tasarlıyorlar.Neredeyse yok edilemez olmasını sağlamak için ultra yüksek sıcaklıklarda pişiriyorlar.
Bu maddenin biyolojik olarak uyumlu olması, ağzınızın içinde uzun süre kalmanın güvenli olduğu anlamına gelir. Vücudunuzdan gelen herhangi bir reaksiyon hakkında endişelenmeye gerek yoktur, çünkü insan vücudu tarafından reddedilmemektedir.
Zirkonyum Kronların Altın Kron ve Porselen Kronlar Üzerindeki Avantajları
Altın kron bunca yıl birçok kişi tarafından kullanılmış ve iyi vücut tarafından tolere edilir malzemedir. Ancak gülümsediğinizde doğal etkiyi gösterebilmek yine de daha iyidir. Altının metal olduğu gerçeğini ekleyin ve bazı insanlar sadece iç kısımlarında metal olması hoşunuza gitmez.

Zirkonyum

Zirkonyum

Zirkonyum kronlar kesinlikle porselen kronlardan daha dayanıklıdır.
Porselen kronların da bir metal tabana kaynaması gerekir ve metal, porselen taçlı insanların dişetlerinin üstündeki karanlık çirkin çizgi.

Zirkonyum kronlar bir miktar kristalden öğütüldüğünden porselen ve metalden az 5 kat daha güçlü olduğu bilinmektedir. Zirkonyum kronlar aynı zamanda porselenin çok iyi bilindiği hantal görünüşü olmadan sağlamlık kazandırır.

Zirkonyum Kronları Kullanmanın Dezavantajları:
Zirkonyum kronlarının dezavantajlarından biri de fiyatıdır. Ödeme güçlüğü olanlar hala porselen kaplamaları tercih etmektedir.

Bir Zirkonyum diş kaplama fiyatı ne kadar?
Benzer kronlar
Lava ve Emax kronları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz, bunların her ikisi de son derece dayanıklı, tümüyle seramik kronlardır. Tıpkı zirkonyum kronlar gibi, dişlerin doğal görünümünü neredeyse kusursuz bir şekilde eşleştirirler, bu tür kronlara uyarken diş yapısının büyük kısmı korunabilir.

Diş implantları
Diş Kronları
Emax Kronları
Tam Porselen Kronlar
Lava Kronları
Metal kronlar
Metal kronlara yapışmış porselen
Procera kronları
Geçici Kronlar
Zirkonya Kronları
Kaplamalar

Zirkonyum Diş Kaplama DSD

Zirkonyum Diş

ZİRKONYUM DİŞ HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ.

İyi bir diş kaplaması denildiğinde hakla gelen zirkonyum kaplamalar özellikle estetik diş uyumları İle bilinirler. Oysa zirkonyum diş kaplamalar hakkında bilinmeyen o kadar çok şey varki. Diş hekimlerinin zirkonyum malzemesini seçmelerinde bir çok etken vardır.

Türkiye’de zirkonyum diş kaplamalarının başarılı uygulamaları yurtdışından bir çok hastanın özellikle İstanbula gelmesine neden olmaktadır. İstanbul zirkonyum diş kaplama merkezi olarak Türkiye de ön plana çıkarmıştır. Uygun uçak biletleri ve İstanbul’da zirkonyum diş tedavisinin kısa sürede tamamlanması diş estetiği ihtiyacı olan yurtdışındaki hastalar İstanbul’da diş yaptırırken aynı zamanda tatil yapma imkanı da bulmaktadır.
Metal yerine kullanılan bir koyun vücut ile biyolojik uyum sağladı ve alerji yapmadı bilinen nadir malzemelerden bir tanesidir. Metal içerisinde bulunan krom kobalt molibden gibi elementler alerjiye neden olabilmektedir. Özellikle metal kolye saat veya takı kullandığı zaman vücudunda kızarıklık kaşıntı gibi belirtiler görülen kişiler metal kaplama yaptırmamalıdır. Her zaman şiddetli bir reaksiyon vermesi de metale karşı alerji vücudun dengesini bozar. Vücut savunma hücrelerinin harekete geçmesine neden olur.
Bu durumda sürekli alarm ve savunma hücrelerinin artması birtakım uzun vadeli rahatsızlıkların ortaya çıkması demektir. Metal kaplamalar da ağızdaki diğer dolgular veya amalgamlar ile gali manik akım oluşması da söz konusudur. Oysa, zirkonyum malzemesinde böyle bir problem yaşanmaz. Ağız içerisinde elektrik akımı olarak bilinen gali manik akım özellikle metal dolgular ile Diş kaplama malzemesi arasında etkileşim olmasına neden olur. Metalik tat oluşumuna neden olmayan zirkonyum alt yapılı diş kaplama bey köprüleri bu bakımdan da büyük bir avantaj sağlamaktadır.

  1. Allerji yapmaz
  2. Estetik uyum sağlar
  3. Yeterince dayanıklıfır
  4. Tek diş veya köprü yapımına uygundur
  5. Uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir
  6. Dişeti çekilmesi yapmaz
  7. Biyolojik uyumludur
  8. Kısa sürede uygulanabilir

Malzemenin diğer bir önemli özelliği de zaman ile geliştirilen dayanıklılığıdır. İlk uygulanmaya başlandı yıllarda metal sağlam olmasa da ağız içerisinde kullanıla filan zirkonyum alt yapı malzemesi günümüzde arttırılmış fiziksel özelliği ile metal ile aynı dirence Sahiptir. Biyolojik olarak diğer bir önemli özellikte malzemenin üzerinde bakteri plağı birikiminin az olmasıdır. Üzerine porselen ilave edilmeden de kullanılabilir. Cila yapıldığı nda yeterli parlaklığı kavuşur.Bu özellikleri sayesinde yapılan diş kaplamaların kenarında kanama morluk şişlik gibi problemler görülmez. Oysa metan kullanılan diş kaplamalarında bir şeklinin daha kolay çekilmesi söz konusudur. Metal alerjisi olanlarda kaplama kenarlarının kolaylıkla kanaması ve diş eti renginin kırmızı olması söz konusu dur. Metalin temas ettiği bir şekli kenarında diş eti morlukları görülür. Zirkonyum da böyle bir problem oluşmamaktadır. Metal kaplama ile bir şekilde morluk oluşmuş hastalar için yeni, on yıl kaplamalar uygulandığında diş etindeki morluklar ortadan kalkar.

Bir çok olumlu özelliği ile tercih nedeni olan zirkonyum diş kaplamalar hakkında daha fazla bilgi almak için diş ekimi ile görüşmeniz tavsiye edilir. Her kişide uygulanacak tedavi yöntemleri farklılık göstereceğinden sizin için en uygun tedavi yöntemi ancak yapılacak diş muayenesi sonrasında belirlenebilir. Eski diş kaplamalarımızı yenilemek veya çürük, Kırık kanal tedavili veya ilgili diş gibi sorunlarımızı gidermek estetik diş kaplamaları yaptırmak için diş ekimi Sertaç Kızılkaya dan randevu alabilirsiniz. htttps://www.drsertac.com/zirkonyum

 

Zirkonyum Diş

Şeffaf Plak ile Ortodonti Tedavisi

ortodonti tedavisi ihtiyaç haline gelen şeffaf apareyler ile diş tedavisi ortodonti vakalarının birçoğunda uygulanabilen tedavi yöntemidir plakların ilk takılması sırasında dişler üzerinde bir baskı oluşur. Plağı kısa bir süre içerisinde alışmak amacıyla çiğneme egzersizleri yapılması istenir. Şeffaf plakların ağızda kalma süresi gün içerisinde yaklaşık 20 saat olmalıdır. Beslenme sırasında yani yemek yerken ve sıcak soğuk içecekler alırken çıkarılabilir. Şeffaf plak tedavisinde 14 yaşın altındaki çocuklarda gün içerisinde 10 saat takması yeterli olur. Apareylerin temizliği normal bir diş fırçası ile diş macunu kullanılarak gerçekleştirilir. Bunun dışında herhangi bir temizlik deterjanı kullanılması sakıncalı olabilir. Plaklar ağızda olmadığı zamanlarda sıcak olmayan bir ortamda temizlendikten sonra saklananbilirler. Şeffaf apareyler metal diş telleri için iyi bir alternatif olmuşlardır.
Ortodonti tedavisi sırasında estetik olarak görünümün bozulmasını istemeyen hastalar için tercih edilirler. Ayda bir veya iki defa değiştirilen plaklar düzenli olarak kullanıldığında dişleri istenilen pozisyonuna sokarlar şeffaf aparey tedavisi aşamaları Diş Hekimi ağız içerisinden ölçüyü alır. Ölçüm bilgisayar destekli tarayıcı vasıtasıyla dijital olarak bilgisayar ortamına geçirilir. Dişler özel bir yazılım sayesinde ideal pozisyonu alacak şekilde dizilir bu pozisyonda kapanış ve dişlerin birbiriyle olan ilişkileri istenilen oranda hazırlanır bakanın ilk durumundan istenilen son durumuna geçebilmesi için kaç adet plak hazırlanacağı ve hangi dişlere hangi oranlarda kuvvet uygulanacağı bilgisayar programı yardımı ile belirlenir. 18 plaka basılması gerekecektir. Bilgisayarda dişlerin adım adım hareketlerini gösteren 3 boyutlu simülasyona göre 3 boyutlu tren tırlar vasıtası ile ağız modeli plak sayısı kadar basılır ağız modeli üzerine hazırlanan plaklar sıralı bir şekilde ağız içerisinde uygulanır kişinin yaşı ve dişlerin durumuna göre 15 ile 20 saat aralığında plakları ağızda tutmak gerekir gün içerisinde daha az kullanıldığında Tedavinin başarıya ulaşma şansı azalacaktır.
Şeffaf apareyler ağza takıldıkları nida tam oturmaları sağlanmalıdır. Bu amaç ile çiğneme alıştırmaları yapılır gerekirse yumuşak bir lastik ağızda ısırılarak Dilan tam oturması sağlanır kişi plakları ağzına kolaylıkla takıp çıkarılabilir yemek yeme sırasında plakların çıkarılması gerekmektedir Özellikle sıcak ve soğuk Besinleri alırken plan ağızda olması istenmez Çünkü plak sıcak ile deforme olacaktır kullanılmadığı zamanlarda serin bir ortamda temiz bir şekilde saklanması gerekir şeffaf aparey tedavisinin Size uygun olup olmadığını öğrenmek için muayene olmanız gerekmektedir işlerin 3 boyutlu görüntüleri ve kapanış ile yumuşak dokuların pozisyonu bu Tedavinin uygun olup olmadığına belirler

Zirkonyum

Estetik Zirkonyum Diş Uygulamaları 2017

Estetik Zirkonyum Diş Uygulamaları 2017
Estetiğin insan hayatındaki öneminin artması ile birlikte, dişhekimlerine estetik
şikayetler ile gelen hasta sayısında önemli bir artış olmuştur. Restorasyon ile dişin
fonksiyonları rehabilite edilirken, ısırma, çiğneme ve fonasyon fonksiyonları kadar, estetik
görüntü de ön plana çıkmıştır. Hatta bazı durumlarda sorunun kaynağı estetik olup, yalnızca
bunun rehabilitasyonu gerekmektedir.

Bu nedenle restoratif tedavi planlarında dişeti
sağlığının da devam ettirilmesinin yanında, seçilen materyalin optik özelliklerinin diş
dokularına benzemesi, restorasyon yüzey pürüzlülüğünün en aza indirgenip diş minesine
benzer duruma getirilmesi de ayrı bir önem taşımaktadır.
Zirkonyum diş nerelerde kullanılmaktadır?
– Beyazlatma gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki (antibiyotik, flor vb.)renkleşmelerde kalıtsal yapı renkleşmelerinde
– Önceden dişleri kesilmiş kişilere
– Ayrık dişleri birleştirmede (diastema kapama),
– Ağzında metal destekli köprü –kuron(kaplama)olan kişilere
– Kırık dişlerin düzeltilmesinde
– Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde
– Çarpık yamuk çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde (ortodontik tedavi alternatifi olarak)
– Diş dolgusu yapılamayacak kadar aşırı madde kaybı olan dişlerde kullanılmaktadır.

 

2014 zirkonyum diş fiyatları,2014 zirkonyum

05493474347

Zirkonyum diş fiyatları,zirkon,porselen diş,diş hastanesi

Diş Taşı

DİŞ TAŞI NEDİR?

Önemli ağız diş problemlerinden bir tanesi olan diş eti hastalığının hazırlayıcı etkeni diş taşlarıdır. Dişler ile diş etinin birleştiği alanda oluşan diş taşları temizlenmediğinde diş eti hastalığına yol açar. Diş kaybına kadar giden bu durum vücudun diğer Organlarında da hastalık oluşmasına neden olur. Özellikle kalp ve şeker hastaları için diş taşı nedeniyle oluşan diş eti hastalığı büyük önem taşır.

Diş taşı oluştuğunda en kısa süre içerisinde temizlenmesi gerekir. Diş taşı temizliği diş hekimi tarafından uygulanan basit bir işlemdir. Senede genellikle 1 ile 2 defa yapılması önerilir. Bazı insanlar için diş taşı oluşumu daha hızlı bazıları daha uzun sürede gerçekleşir. Diş taşı oluşum hızı tükürüğün miktarına kıvamına ve kimyasal yapısına bağlıdır. Bunun yanı sıra dişlerin diziliş şekilleri yani evli olmaları bey özellikle diş fırçalama alışkanlığı diş taşı oluşumunu etkileyen faktörlerdir.

Plak nedir?

Bakteriler tarafından üretilen, bir gramında 200-500 milyon kadar bakteri barındıran, yapışkan saydam yüzeyi bulunan tabakaya plak diyoruz. Bakteriler dişe tutunabilmek için bir madde üretirler.
Ağzımızı çalkalasak bile ne yazık ki plağı uzaklaştıramayız. Dextran dediğimiz madde yediğimiz yiyeceklerin küçük parçalarını yakalar, plak oluşturmak için bir sonraki öğüne kadar beklerler.
Bu sebeple diş hekimleri düzenli olarak plak temizliği yaptırmanızı isterler.Aksi halde sertleşen plak diş taşlarını oluşturur.Yerleştikten sonra da diş ve diş eti hastalıklarını neden olurlar.Bu taşlar diş hekimi tarafından özel bir işlemle temizlenmelidir.

Plak kontrolünü nasıl sağlaya biliriz?

Eski teknikte sert diş fırçası kullanılırdı.Aşağı yukarı ve sağ sol hareketler yapılarak fırçalanırdı.Aralara kaçan besinlerde diş ipi kullanarak çıkarılırdı.Doğru olan ovalama tekniğiyle fırçalamaktır.Çocuklara ilk etapta bunu parmağıyla yapmasını öğretebilirsiniz.Fırçalaması içinde onun avuç içine yerleştirin kıllar esneyecek şekilde 15 cm kadar ileri geri hareket ettirin.Sonra basıncı hafifletip hareketleri hızlandırın ovalama işleminiz başlamıştır.Dişe zarar verecek kadar bastırmıyoruz fırçayı. Aksi halde diş minesini aşındırabilirsiniz.

DİŞ KAPLAMASI OLANLARDA DİŞ TAŞI OLUŞUR MU?

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de diş üzerine yapılmış kaplamalar da diş taşı oluşumu olup olmayacağıdır. Diş taşları ister kendi doğal dişleriniz ister kaplama dişlerimiz olsun yeterli ağız bakımı olmadığında oluşabilir. Bu nedenle diş kaplaması yapıldığı nda her yıl en az bir defa düzenli diş hekimi kontrolü yaptırmak gerekir. Diş taşlarının diş eti çekilmesi ne neden olduğunu unutmamalıyız. Diş eti çekildiğinde yapılmış diş kaplamasının değiştirilmesinden başka çare kalmaz. Yeni bir diş kaplaması yaptırmak yerine düzenli diş kontrolleri ile diş etinin çekilmesini engellemek daha akıllıca olacaktır. Diş taşı temizliği için randevu telefonu www.drsertac.com/iletisim

Zirkonyum Diş Kaplama DSD

İstanbul Zirkonyum Kliniği

Özellikle ön grup dişlerde ortaya çıkan estetik sorunlar, çocuk ve genç bireylerin sosyal yaşantısını olumsuz etkilemektedir.
Gelişen teknoloji, diş çekimine ihtiyaç olmadan hastanın gerek estetik gerekse fonksiyonel ihtiyaçlarını gidermek amacı ile değişik diş tedavi alternatiflerine imkan sunar.
(CAD/CAM)] bilgisayar destekli tasarım ve bilgisayar destekli üretim sistemleri günümüzde giderek artan seçeneklerdir.Bu sayede hastalara uygulanan diş tedavileri daha iyi estetik ve biyolojik uyumluluk sağlar. Özellikle metal destekli protezler ile karşılaştırıldıklarında tam seramik protez uygulamalarının yaygınlaşmasını sağlamıştır.
Dayanıklılık, biyo uyumluluk ve toksik yan etkilerinin olmaması gibi avantajları vardır.Üstün mekanik ve biyolojik özelliklere sahip estetik bir materyal olan zirkonyumun (zirkonya) kullanımı diş hekimliğine önemli bir zenginlik katmıştır. Aşırı madde kaybına uğramış alt ve üst keser dişlere sahip hastaların kanal tedavisi sonrası, cam fiber post uygulamasını takiben CAD/CAM destekli monolitik zirkonya restorasyonlarla rehabilitasyonu mümkündür.

Diş Tedavilerinde Ağrı

Diş tedavi sırasında ağrı hisseder miyim?

diş çekimi

Diş çekimi

Birçok insan diş hekiminden ağrı duyacağı kaygısı ile korkar. Artık diş tedavilerinde ağrılı bir işlem kalmamıştır. Böyle sayı işlem yapılacak alan iki üç saat uyuşturulur. Dolgu kanal tedavisi diş kesimi ve çekim için uyuşturulan bölge tedavi sırasında hiç bir şey hissetmez. Lokal anestezi adı verilen bu uyuşturma işlemi ağzınıza önce yüzeyel bir anestezi sağlayan sprey sıkılması ve sonrasında da metal enjeksiyon adı verilen neredeyse insülin iğnesi gibi ince enjektörler ile uygulanır.
Hastalar genellikle yanlış ilgi nedeniyle diş hekiminin yapacağı anestezi zararlı diye düşünürler. Diş hekimi’nin yaptığı anestezi maddesi morfin değildir. İşlem yapılacak köküne yakın bölgede yumuşak doku içerisine sadece iğnenin ucu batırılarak anestezik solüsyon doku içerisine enjekte edilir.
Çoğu zaman lidokain jetokain ve ultracain gibi anestezi maddeleri diş hekimliği işlemlerinin yapılması için yeterlidir. Alt çenede arka büyük azı dişler için blok anestezi gerekir. Önce ağzın arka bölümünde bir enjeksiyon yapılır ve alt çenede dudağın ortaya kadar uyuşması beklenir. Dudağınız ortaya kadar uyuşmadı ise bu anestezi tekrarlanabilir. ikinci veya üçüncü defa ile yapılması sizin için bir sakınca oluşturmayacaktır. Sistemik bir rahatsızlığı olmayan insanlar için 5-6 ampüle kadar lokal anestezi rahatlıkla uygulanabilir. Dudağın orta bölümü buluştuktan sonra bunu tamamlayan ikinci bir anesteziye ihtiyaç vardır. Bu sayede yapılan işlem ne olursa olsun hiçbir rahatsızlık duymazsınız.

Diş hekiminin yapacağı ilk iğneden sonra kendinizi rahat hissedecek ve sonraki işlemler için çiğnenen korkmadan rahatlıkla diş tedavilerinizi yaptırabileceksiniz.Eğer bu iğneyi yaptıracak kadar sabır gösteremiyorsanız psikolojik olarak tedavilere toleransınızı attıracak sakinleştirici bir ilaç kullanabilir veya sedasyon ile diş tedavilerinde devam edebilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplama

Uzun Ömürlü Diş

Diş üzerinde çeşitli nedenlerle madde kaybı oluşabilir. Bu durumda dişin bütünlüğünü sağlamak diş kökünün ve ağız içerisindeki krom kısmının kırılmasını çatlamasını engellemek için diş üzerine kaplama yapmak gerekebilir bazı durumlarda da dişler çekildiğinde çekim boşluğunu kapatmak için diş kaplaması gerekir. implant uygulanamayan durumlarda diş kaplaması uzun ömürlü olabilmesi için Zirkonyum diş kaplamalar uygulanır.
Zirkonyum diş kaplamalar vücutla tam olarak biyolojik uyum sağladığı için kendi diş dokunur gibi sorun yaratmadan kullanmanız mümkün olacaktır. Hazırlanma aşaması bilgisayar destekli olan Zirkonyum diş kaplamaları dijital ölçü ve kazıma sistemleri ile hazırlanır. Dişiniz ve diş etinizi mükemmel bir uyum sağlayan Zirkonyum diş kaplama lar hakkında daha fazla bilgi almak ve size yapılabilecek tedaviler ve bunların fiyatları için 0549 347 43 49 numaralı telefondan Diş Hekimi randevusu alabilirsiniz.

DİŞ ÇÜRÜĞÜ DOLGUSU

En Yakın Diş Kliniği

Diş tedavileri için bir başlangıç yapmadan önce ön araştırma yapılır. Diş Hekimi ve yaptıracağımız tedavinin özellikleri ile ilgili bilgi toplarız. Tedavinin alternatifleri olup olmadığını öğreniriz.
Diş ağrısı şikayeti varsa en yakın Diş hekimine gitmek tercih edilir. En kısa sürede Diş ağrısından kurtulmak için bazen tedavi seçenekleri göz ardı edilerek dişin çekilmesi istenebilir. Aslında bu son derece yanlış bir karardır.Çünkü çekilen dişin yerine bir yenisini koymak o boşluğu doldurmak için hem zaman hem de para gerekir.
ittiğiniz Diş Hekimi size tedavi alternatiflerini sunduğunda onu dikkatlice dinlemeleri gerekir. Dinize yapılacak tedavi sonrası ömür boyu kullanabileceğiniz doğal bir dişi kaybetmekten kurtulmuş olabilirsiniz.
Acil diş doktoru veya nöbetçi Diş Hekimi aramamıza sebep olan ani diş ağrıları genellikle türünün ilerleyip dişin pulpa odasına kadar ilerlediği durumlarda olur. Diş çürüğü aslında başlangıç aşamasında soğuk ve sıcak hassasiyeti ile belirti verir bunu gözardı etmemek gerekir.
Öncelikle soğuk sıcak ve tatlı yediğimizde diş ağrısı şikayetiniz oluyorsa zaman kaybetmeden diş doktoruna gitmemiz gerektiğini bilmemiz gerekir. Bu aşamada yapılacak diş tedavisi genellikle dolgu olmaktadır Dolgulu dişim çürümeye başlayan üst yüzeyi kazınarak temizlenir ve bu borçla diş renginde estetik görüntülü kompozit adı verilen malzeme ile tedavi uygulanır. Diş dolgusu fiyatları kanal tedavisi fiyatlarına göre daha uygundur. Çünkü yapılması daha kısa sürer ve kullanılan malzeme daha azdır diş gece ve kendiliğinden ağrımaya başlıyor ise artık dolgu ile tedavi edilmesi mümkün olamaz. Çünkü çürük ve bakteriler dişin pulpası na kadar ilerlemiştir. Bu aşamada Diş Hekimi dişi uyuşturarak çürüğü temizler ve dişin içerisindeki damar sinir içeren kanalları boşaltır.İyi yapılmış bir kanal tedavisi ömür boyu kendi dişini gibi kullanabileceğiniz bir diştir. Kanal tedavisi yapılan dişin üzerine kırılmasını engelleyecek bir kaplama yapılması genellikle tavsiye edilir. Kanal tedavisinde kullanılan malzemeler ve kanal tedavisi işleminin uygulama zorluğu nedeniyle fiyatları normal dolgudan birkaç kat daha fazla olacaktır. Kanal tedavisi için ödediğiniz ücret üzerine yapılacak işleme göre diş dolgusu veya diş kaplaması ücretini ve ödemeniz gerekmektedir.

Ortodonti uzmanı küçükçekmece

En yakın ortodonti uzmanı

Eğri dişlerin Ortodonti uzmanı tarafından düzensizliğini artık hepimiz biliyoruz. Ortodonti uzmanı Küçükçekmece İstanbul randevu için 02126616979 dan bize ulaşabilirsiniz. Size tedavi planınız yapılacak ve ödeme bilgileri verilecektir.
ortodonti tedavisi Hem iyi bir çiğneme hem de iyi bir estetik diş görünümü sağlar dişler eğri olduğunda çocuk için müsait bir ortam yaratılmış olur ve dişler arasında biriken yemek artıkları zamanla diş çürüğüne neden olurlar.
Ortodonti uzmanı dişleri düzeltmek için hareketli protez veya dişler üzerine yapıştırılan sabit paylaş kullanırlar çocuk yaşta uygulanan ortodonti tedavileri ile daha kısa sürede daha ideal sonuçlar almak mümkün olabilmektedir. Ancak günümüzde ortodonti tedavisi Her Yaşta bireylere uygulanabilen bir tedavidir çocuklarda koruyucu amaçlı ortodonti tedavisinde Temel alınan nokta dişler ile çene kemiği arasındaki uyumsuzluk ve dişlerin dizilişine idari olarak sağlamaktır yani diş problemleri ortaya çıkmadan önce tedbir almak amaçlı çocuklarda koruyucu ortodonti tedavisi uygulanabilmektedir nokta
Süt dişleri arkalarından gelecek olan sürekli dişler için yer tutucu vazifesi görürler bu dişlerinin zamanından önce çekildiği durumlarda çene kemiği sarılır ve kalıcı dişlerin sürmesi için yeterli alan kalmaz erken çekilen süt dişlerinin yerini korumak için yer tutucu adı verilen işlem Ortodonti uzmanı tarafından uygulanır nokta nokta nokta nokta nokta diş teli tedavi uygulamasında metal ve seramik diş braketleri kullanılabilir.
En çok kullanılan braketler metal olanlardır.Bunlar kolay temizlenir.
Ortodonti tedavi süresini kısaltır estetik görünümlü seramik ortodonti telleri kırılma riski taşırlar Size uygun olup olmadığını öğrenmek için Ortodonti uzmanı ile görüşmenizi tavsiye ederiz diş tellerinin ağız içinde dil tarafından takıldığı ve Dışarıdan bakıldığında görünmeyen diş teli çeşidi de vardır ancak Bu yöntemle konuşma ve yemek yeme Çok zorlaşır mecbur kalmadıkça tavsiye etmediğiniz Bu yöntem hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz ortodonti randevusu almanızı tavsiye ederiz yeni nesil diş tellerinde sürtünme kuvvetinin azaltıldığı ve daha kısa süren ortodonti tedavilerine imkan veren Eller mümkündür her takılmadan şeffaf plaklar ile dişlerin düzeltilmesi ve bazı vakalarda mümkün olabilmektedir. İnvisalign adı verilen bu yöntemde her ay değiştireceğiniz şeffaf plaklar sayesinde dişlerimiz istenilen koruma getirilebilir.

Ön dişler de estetik

Dişlerin görünüşüne etkileyen faktörler bir yapılacak işin malzemesi ile ilgili faktörler iki komşu dişle ilgili faktörler bu orantı denge yerleşim ve kıvrımlar olabilir.üçdiş boyutu sadece diş estetiği ile alakalı olmayıp aynı zamanda yüz estetiğinin sağlanması için de gereklidir. İşler kendi aralarında belli bir orantıya sahiptir. Tek diş restorasyonuna gereksinim olduğu durumda diş ekimi olarak uygun orantıyı elde etmek istediğimiz de benzer dişlerim boyutlarına göz önüne alırız.

Üst dudak bile kesici kenarları arasındaki orantı da önemli bir faktördür. Gençlerde kesici dişlerin kesici kenarları istirahat pozisyonda yaklaşık iki ile 3 mm üst dudak çizgisinden daha uzundur ve görünür. Yaşın ilerlemesi ile birlikte dişin görünen kısmı giderek azalır.

Dişin görünme derecesinde rol oynayan diğer faktörler de kaslar ve iskele yapıdır bölgedeki aralıklar kapatılmasın mümkün olan kusurlardır. Farklı uzunlukta ki dişlerin farklı genişlikte görünmesi estetik olarak iyi bir sonuç vermiyorsa bu düzeltilmesi mümkün bir durumdur. 

Estetik Diş Hekimi olarak en iyi görünüme kavuşmanız için teknolojinin sağladığı bütün imkanlar günümüzde kullanılmaktadır.

2016 implant fiyatları

Türkiyede implant fiyatları 2015 yılında ucuz olduğu için Yurt dışından birçok kişi diş tedavileri için İstanbulu tercih etmektedir.
Türkiyede implant diş tedavisi Dünya ortalamalarına göre nerede ise 4 de 1 fiyat ile yapılmaktadır. İstanbulun en ünlü Diş kliniklerinden birisinde implant dişlerinizi yaptırmak istediğinizde fiyatlar hakkında ve ödeme koşullarında sizi büyük avantajların beklediğini göreceksiniz.

Diş kaplama ve dolgu fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için diş hekimi muayenesi gerekmektedir.Doğal dişleriniz gibi estetik zirkonyum diş kaplamalar için fiyat alınız.

Estetik diş tedavileri 02126616979

DİŞ HASSASİYETİ

Diş Hassasiyeti

>Diş hassasiyeti, ağız içinde oluşan çeşitli sorunlar, çürükler, diş eti çekilmeleri, diş ve kök kırık ve çatlakları, hatalı diş fırçalama alışkanlıkları, beslenme alışkanlıklarındaki hatalar sebebiyle oluşan ağrıdır. Hastalık oldukça yaygındır ve bu hastalığın kökenini açıklamak için en yaygın olarak kabul gören teori (Branstromm, 1966), dişin iç kısmında ileri geri hareket eden, uyarılan intertisyel sıvının varlığıdır.
Bu hareketler, sinir uçlarını ve bunlara bağlı odontoblastları uyararak ağrı hissine neden olur. Bu hassasiyeti (ağrıları) azaltmak için diş hekimlerinin uygulayacağı, dentinal tübülleri kapatabilen, profesyonel bir tedavi aracılığı ile sıvıların hareketini kısıtlayabilen ürünler kullanılmaktadır. Teknolojik olarak en gelişmiş çözüm, dentinal tübülleri derinlemesine kapatabilen ve medikal bir cihaz kullanılır.

>ENDIKASYONLAR VE KLİNİK UYGULAMALAR
Dentin tübülleri seviyesinde, Signal Professional Sensitive PHASE 1’deki nanohidroksitapatit, dentin tübüllerinin içine nüfuz ederek orayı derinlemesine kapatır ve diş hassasiyetinin nedeni olan “sıvı değişimini” bloke eder. Bu nedenle de etkin bir şekilde hassasiyetin tüm ağrı etkilerini ortadan kaldırır. Profesyonel beyazlatmadan kaynaklı bir hassasiyet durumunda, Signal Professional Sensitive PHASE 1’deki nano hidroksitapatit basit bir şekilde ilgili bölgeye uygulanır.
HIPERSENSITIVITE/AŞIRI DUYARLILIK
Dental hipersensitivite durumunda Signal Professional Sensitive PHASE Tin uygulanması. Tedavi uygulanacak bölgenin hastanın tükürüğü ile ıslak olması tavsiye edilir.

>BEYAZLATMA
Profesyonel beyazlatma: beyazlatma jeli Signal Professional White Now LIQUID & POVVDER’un uygulanması: Hassasiyet halinde, Signal Professional Sensitive PHASE Tin uygulanması yeterlidir.

DENTAL AŞINMA
Yanlış fırçalama nedeniyle diş aşınmasına bağlı olarak oluşan hassasiyet durumunda, en az üç kez Signal Professional Sensitive PHASE Ti uygulayın. Uygulamanın sonunda, bir hava jeti ile (Hava Üfleme Testi) ürünün etkinliğini kontrol edin.

AŞIRI HİPERSENSİTİVİTE
Diş kaplamaları yerleştirilmeden önce dental protezlerin hazırlığında dental hipersensitivitenin tedavisinde Signal Professional Sensitive PHASE Tin uygulanması tavsiye edilir. Uygulama alanına yakın hassas bölgenin olması halinde, muhtemel bir lokal anesteziyi içeren önlemlerin alınması tavsiye edilir. Yine, bir hava jeti ile (Hava ÜflemeTesti) ürünün etkinliğini kontrol edilmelidir.

 

Kırık diş

KIRIK DİŞ TEDAVİSİ

Kırık dişler ve endodontik tedavili dişler post restorasyonları ile restore edilir. Metal postlar günümüze kadar yaygın olarak kullanılmaktadır. Artan estetik ihtiyaçla bereaber metal içermeyen, fiziksel özellikleri dentine benzeyen restorasyonlar dişhekimliğinin konusu olmuştur. Diş renginde olan postlar, post-kor ile restore edilen dişlerin estetiğini arttırmıştır.
Estetik postlar güçlendirilmiş rezin veya sermakten oluşur. Quartz, Cam, polyetilen ve carbon ile güçlendirilmiş post sistemleri mevcuttur. Birçok post sistemi arasından uygun olanı seçmek diş hekiminin tecrübe ve tavsiyeleri ile mümkündür.

image

Kırık dişin yapımı ve zirkonyum diş kaplama

post, post çeşitleri, kırık diş tedavisi

Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği Okumak için 10 Neden
Adaylar arasındaki yüksek rekabet ve sınırlı kontenjanlanyla dikkat çeken
Diş Hekimliği programını tercih edip etmemek konusunda karar veremiyor musun?
Neden Diş Hekimliği okumalıyım? sorusunun cevapları
· insan sağlığı ve yaşam koşulları
iyileştirmeye yönelik bir alan olduğu için, Ağız ve diş sağliğlmn vücudun diğer organları ne şekilde etkilediğini ve
Sağlık problemlerinin çözüm yolları
öğrenmek için,
· Teşhise dayali, teknik ve cerrahi bir alan olduğu için,
Çok sayıda insana iletişim kurmayı
sağlayan ve insanlara direkt olarak yardım edebilme imkanı sunan bir alan olduğu için,
Yaşam ve ölüm arasinda kritik bir role
sahip olmasan da insan sağlıklı
korumaya ve geliştirmeye yönelik önemli bir görev üstlenmek için,

image

Neden Diş Hekimliği Fakültesi seçmeli

Diş Hekimi İstanbul
Tel:+90(212)549 3474347

Fuar

16 ülkeden her yıl 130.000 Ukrayna vatandaşının, tanı, teşhis, tedavi, ve rehabilitasyon hizmetleri alabilmek için yurtdışına çıktığı,,Firmanızın imajını ve pazardaki mevcut konumunu koruma ve güçlendirme imkanı,Sektörel ve Bilimsel seminer programlarına katılma imkanı,Ukrayna Sağlık ve Sağlık Turizmi Sektörlerine dair tüm eğilimlere ve gelişmelere hakim olma imkanı,
KATILIMCI PROFİLİ
Sağlık Turizmi Alanında Faaliyet Gösteren Şirketler,
Sağlık Merkezleri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri, Özel Klinikler, Sanatoryumlar, Termal Tedavi Merkezleri ve Termal Oteller,
SPA & WELLNESS Turizm Firmaları ve Otelleri, Doğal Kaynak Suları ve Tıbbi SPA Merkezleri-Otelleri,
Profesyonel Sağlık Hizmet Aracıları, Doktor Ekipleri, Ekspertiz Şirketleri,
Sağlık Sigortası Alanında Çalışan Sigorta Şirketleri,

Zirkonyum Diş

Ön diş estetiğinde zirkonyum kaplama

Zirkonyum diş kaplamalarda metal olmadığı için estetik özellikleri ile ön plana çıkarlar. Özellikle ön diş kaplamalarda eksik dişiniz de varsa zaten başka seçenek kalmaz ve iyi bir sonuç almak için zirkonyum diş kaplama yaptırmanız tavsiye edileir.
Zirkonyum diş kaplama kendi dişinize yakın bir estetik için ideal malzeme olarak kullanılabilir. Diş hekimi ve diş teknisyeninin yapacağı uyumlu ve hassas çalışma sonrası sizi memnun edecek estetik sağlanacaktır.

Diş Sağlık Turizmi

 

Diş Sağlığı Turizmi

Diş Sağlığı Turizmi ismi altında birçok sağlık dalında olduğu gibi diş tedavi hizmetlerinde yurt dışından bir çok Türk veya yabancı hastalar ülkemize diş tedavisi ve protez diş yaptırmaya gelmektedir.Türkiye de yapılan diş tedavileri deneyimli hekimler ve protez estetik diş uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Avrupa ülkelerine göre çok daha makul fiyatlardan yararlanmaktadırlar.

Yurtdışından gelen hastalarımızın hem diş tedavilerini hem protez diş uygulamalarını yapmakta hem de ülkemize döviz sağlayıp yurtdışına karşı çok iyi bir izlenim vermekteyiz.

Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine gelmeden önce, tedavi ve fiyat bilgisi almak isteyen hastalarımız internet sitemizdeki röntgen ve rapor gönderme bölümünden bize panoramik röntgenlerini ulaştırabilirler. Uzman Diş Hekimlerimiz tarafından incelenen diş röntgenleriniz ile size uygulanacak tedavi, tedavi süresi ve fiyat konusunda çok geniş bir bilgi alabilirsiniz.

ileİmplant Diş Polikliniği – İmplant Diş Zirkonyum Diş Ortodonti Diş Teli Lamine Yaprak Diş Beyazlatma Porselen Protez Diş Fiyatları 2015 İstanbul Şişli Mecidiyeköy Kağıthane Beşiktaş Sarıyer Beyoğlu Eyüp Fatih Zeytinburnu.

Kanama, diş kaybına sebep olabilir!

zirkonyum-dis-1

ESTETİK DİŞ KAPLAMA 02126616979

Sağlıklı diş etinin nefes pembe renkte, dişe ve kemiğe sıkıca yapışmış, portakal kabuğuna benzer parlak-pütürlü bir görünüme sahip olduğunu söyleyen Uzmanı Doktorlar diş etinde kanama, şişlik, kızarıklık varsa mutlaka bir diş eti uzmanına (periodontolog) başvurmak gerektiğinin altını çizdi.
Dünyada diş eti hastalıklarının görülme oranının % 90 olduğunu ve bunların genellikle asemptomatik, ağrısız hastalıklar olduğunu dile getiren doktorlar “Dişeti hastalıklarının ilerlemesi yeme içmede problem, daha sonra da dişlerde sallanma ve kayıplara yol açabilir” dediler.
Sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmanın esas şartının ağız hijyeni ve diş taşını önlemek olduğunu belirten doktorlar, diş eti hastalıklarından korunmak için yapılacak şeyin doğru fırçalama teknikleri, diş ipi ve arayüz fırçası kullanmak olduğunu söylediler.
Diş taşları ağız hijyeninin yetersiz olduğu durumlarda, diş yüzeyinde kalan aş birikintilerinin vakit içinde tükürükteki minerallerle çökelmesi sonucunda oluşur.
“Temizlenmeyen diş taşı, diş eti hastalıklarının ilerlemesine neden olur.KEMİK DOKUDA DA HASARA YOL AÇIYOR.
Periodantal hastalıklarda en büyük problem sadece diş kaybı değildir. Kayıp sırasında çevredeki kemik dokularda da kayıplar olacağı için noksan diş tedavilerinde de sıkıntı yaşanabilir. Kemik desteği azaldığı için implant yapılamayabilir ya da protezle estetikte problem yaratacak dişlerin yapılması zorlaşabilir”.
Diş eti sorunlarına ne kadar erken müdahale edilirse tedavinin o kadar kolaylaşacağını söyleyen dotorlar “İleride daha büyük sorunlar yaşamamak için diş eti kanamalarını ihmal etmeyin. 6 ayda bir mutlaka diş kontrolü yaptırın” önerisinde bulundular.