Kategori arşivi: ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Estetik diş hekimligi uygulamaları

Bonding

Bonding Diş uygulaması

 

Günümüzde en sık tercih edilen diş estetiği uygulamalarından bonding tedavisi ile dişler arasındaki boşluklar kapatılabilir. Küçük dişlerimiz varsa büyütülüp şekilleri değiştirilebilir. Dişin üzerine yapıştırılan özel maddeler ile uygulama yapılır. Bu işlemde anestezi yani dişi uyuşturmaya gerek kalmadan uygulandığı için tek seansta sonuç alınır. Kompozit yapıştırma malzemesi, diş rengindedir ve çok dayanıklıdır. Bonding uygulaması  diş rengindeki kompozit malzemenin doğrudan dişe uygulandığı ve güzel, doğal görünümlü bir sonuç elde edilir.Doğal görünen bu estetik diş hekimliği uygulaması aşırı çay sigara kahve tüketmeyen kişiler için özellikle tavsiye edilir. Bonding uygulamasından sonra özel bir bakım tabii ki gerekir. Aşırı sert gıdalar, şeker, kabuklu kuruyemiş tüketilmemelidir. Bonding tedavisi gören dişler 5-10 yıl hiç sorunsuz kullanılabilir. Bu tedavide ortaya çıkabilecek en büyük sorun kırılma veya diş ile uygulama bağlantı noktasındaki renklerdir. Bu tip sorunlar bonding tedavisinin uygulanmasında kolaylıkla giderilebilir. Bu tedavi süresi tek seansta yarım saat ile bir saat arasında tamamlanır. Bonding işleminin fiyatları genellikle kaplama veya lamine tedavilerine göre daha ucuzdur. 

Birçok diş hekimi, beyaz diş dolguları olarak da adlandırılan kozmetik diş dolguları için doğrudan diş bağı kullanır. Kompozit malzeme, oyukların doldurulması ve küçük aşınma veya çürümenin giderilmesi için dişe uygulanır. Diş hekimlerimiz modern diş hekimliği ön planda ve aynı zamanda birçok kozmetik diş hekimliği ve restoratif diş hekimliği prosedürlerinde diş bağı kullanıyor. Direkt dental yapıştırma veya kompozit dental yapıştırma, dişler arasındaki çatlakları, talaşları, aşınmış kenarları veya boşlukları onarmak için kullanılabilir. Direkt dişe yapıştırma, sıklıkla “gülüş tasarımının” bir parçası olarak diğer kozmetik diş prosedürleriyle birlikte kullanılır.

Doğrudan bonding uygulamasıyla gülüşünüzün sağlığını ve görünümünü iyileştirmek ve bunun iyi bir seçenek olup olmadığını öğrenmek için randevu almak için bize ulaşın .

 

Zirkonyum Diş Kaplama DSD

Eski Diş Kaplama Ne Zaman Değiştirilmeli?

Diş ve ağız sağlığı önem verdiğimiz ama çok kolay ertelediğimiz kişisel bakım ihtiyacımızdır. Dişlerin güzel görünmesi yani diş estetiği amacı ile diş kaplama yaptırıyoruz. Bazen çekilen dişlerin yerinin boş kalmaması için diş köprüleri yaptırıyoruz. Bu yapılan işlemlerin belirli bir ömrü var mı? Eski diş kaplama ne zaman değiştirilmeli diye merak edenler için önemli bilgiler vereceğiz.

Kaplama Diş Ömrü Ne Kadar?

Merak edilen bir soru da kaplama dişlerin ömrü ne kadar sorusu. Bu her durumda değişebilen bir süre. Net bir süre vermek mümkün olmasa da iyi yapılmış bir diş kaplamasının en az 5 ile 10 yıl süre sorunsuz ağızda kalabileceğini bilmek gerek. Bir kaplama kurallara uygun yapılır ise ve günlük diş bakımları da aksatılmadan gerçekleştirilir ise en az 10 yıl süre ile kullanılabilir.

Kaplamanın kullanım ömrü yapıldığı malzeme kalitesine bağlı gibi görünse de aslında gerçek öyle değildir. Malzeme ne kadar iyi olur ise olsun kullanım süresini belirleyen ana etken diş hekiminin dişi hazırlarken gösterdiği özen ve dikkattir. İyi bir işçilik ancak iyi bir malzeme ile ortaya çıkar. Diş kliniğinde kullanılan malzemeler, uçlar, ölçü malzemeleri yapılan işin kalitesini önemli derecede etkiler.

Benzer biçimde diş teknisyeni tarafından yapılan işlemin kalitesi ve fiyatı da kullanılan malzemeler tarafından belirlenir. İyi bir iş asla ucuz olamaz. Ucuz ise ya malzeme ya teknisyen tarafında bir sorun var demektir.

Kaplama Diş Sorunları Neler?

Diş kaplamasının ömrünü konuşurken kaplama diş sorunları hakkında bilgi vermenin de tam zamanı geldi diye düşünüyorum. Diş kaplamalarında ne tür problemler ortaya çıkar. Bu problemler nasıl giderilir. Bu sorunun cevabını da yine Diş hekimi Sertaç Kızılkaya dan aldık. www.drsertac.com sitesindeki kapsamlı bilgilere sizin de göz atmanızı öneririz. Web sitesinde özgün ve eşsiz bilgilere yer veren sayın Kızılkaya yazıları ile ilgili kaynak gösterilerek paylaşım yapılmasına da müsaade etmektedir.

Ağız Kokusu

Ağız kokusu kaplama diş problemlerinin başında gelir. Bu sorunun giderilebilmesi ancak diş kaplamasının çıkarılıp altındaki dişlerde bulunan sorunların giderilmesi ile mümkündür. Diş eti sorunları veya kaplama altındaki dişin çürümesi gibi nedenler kaplama altındaki dişin çürümesine neden olmaktadır. Diş röntgeni ile de tam olarak anlaşılması mümkün olmayan bu tip diş kaplama sorunlarında en kesin sonuç eski diş kaplamasının çıkarılması ve yeniden yapılması ile elde edilebilir.

Kaplama diş koku yapar mı?

İyi yapılan bir diş kaplama asla koku yapmaz. İyi yapılmasından kasıt nedir?

 • Birincisi malzemenin iyi olması gerekir.
 • Diş ile ve diş eti ile uyumlu malzeme kullanılmalıdır. Üretim tekniği hatasız olmalıdır.
 • Hekimin diş hazırlığı ve ölçü aşamaları kusursuz olmalıdır.
 • Uygulama sırasında diş etine baskı olmamalıdır.

Kaplama diş çıkarma dediğimizde hastalarımız kaplama diş nasıl çıkarılır diye merak edecekler tabi. Alttaki dişe zarar vermeden kaplama dişin çıkarılması için eski diş kaplamasının kesilmesi gerekmektedir. Biraz uzun süren bir işlem olmasına rağmen bu işlem dikkatli bir şekilde sabırla yapılmalıdır. Aksi durumda kaplama altındaki dişin kırılması söz konusudur.

Kaplama diş çürür mü? Kaplama tabi çürümez, ama kaplama altındaki diş çürür. Neden çürür? Diş eti çekilmesi veya yapım sırasında kaplama kenarlarında uyum problemi var ise kaplama  altındaki diş çürür.

Kaplama dişe alışmak mutlaka biraz zaman alır. Kaplama ne kadar iyi yapılırsa alışma süresi o kadar kısa olur.

Porselen Diş Kaplama Ömrü Neden Daha Kısa?

Zirkonyum diş nedir?

Zirkonyum diş nedir?

Bildiğiniz gibi zirkonyum diş kaplama bilgisayar destekli üretim yöntemleri kullanılarak yapılıyor. Diş kaplaması ile kesik dişin uyumu bu sistem ile üretim yapıldığında çok daha iyi olmakta. Bu sayede diş kaplaması ve diş eti uyumunda sorun yaşanmamakta. Tabi hekimin yapacağı iyi bir kesim ve ölçüyü takiben diş laboratuvarının da kusursuz üretim aşamalarını sağlaması durumunda geçerli bu saydıklarım.

Porselen diş kaplamada ise metalin eritilerek dökümü söz konusu. Eriyen metal deki genleşme, soğuma sırasında büzülme ve oksitlenme gibi handikaplar nedeni ile porselen malzeme diş ile ideal uyumu sağlayamamaktadır. Buna metalin diş eti ile biyolojik problemleri de eklenir ise porselenler ile zirkonyumlar arasında önemli fark ortaya çıkar.

 

Zirkonyum Diş Fiyatları 2018 de ne Kadar?

Bildiğiniz gibi estetik diş tedavileri için hatırı sayılır bir para ayırmak gerekiyor. Zaten diş tedavi fiyatları malzemelerin yurt dışından gelmesi nedeniyle bir hayli yüksek. Dişler üzerine porselen kaplama veya zirkonyum kaplama uygulanması gerektiğinde de fiyat konusu araştırmaların önemli bir bölümünü almakta. Zirkonyum diş fiyatları ile porselen kaplama diş fiyatları arasında ne kadar bir fark olduğu ve 2018 zirkonyum diş fiyatı ile porselen diş fiyatı hakkında bilgi vermek için bu yazıyı hazırladık. Diğer taraftan malzemenin özelliği ve bu özelliğin yapılacak diş kaplamasında ne kadar önemli olduğu konusunda da bilgi alabileceksiniz.

Ne Zaman Zirkonyum Diş Ne Zaman Porselen Diş Kaplama?

İnsanoğlu her zaman daha güzel görünmek ve daha sağlıklı olmak ister. Bu amaçla tıp biliminde de önemli ve hızlı değişiklikler olmaktadır. İnsan parasını sağlıktan başka neye harcasa karşılığını bu derece alamaz. Özellikle söz konusu dişlerimiz olduğunda hem güzel görünmek hem de sağlıklı çiğnemek için mümkün olanın en iyisini ister.

Ancak malzemeden vazgeçmeyen diş hekimliği bilimi, zirkonyum malzemesini diş kaplaması için kullanmaya başlamıştır.

Zirkonyum diş kaplamalar da istek ve beklentiler doğru tuzunda geliştirilen estetik diş hekimliği malzemeleridir. Uygulanmakta olan porselen diş kaplama olumsuz yönleri nedeniyle terk edilmeye başlanmış yerine yeni ve daha estetik, sağlıklı, uzun ömürlü diş kaplamaları için malzeme arayışına başlamıştır. Ortopedi ameliyatlarında kullanılan zirkonyum diş hekimliğinde önce implant malzemesi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Zaman içerisinde zirkonyum implantların kırılgan olması gibi olumsuz özellikler implantların  titanyum malzemeyle yapılmasına karar verilmesini sağlamıştır.

Ancak malzemeden vazgeçmeyen diş hekimliği bilimi, zirkonyum malzemesini diş kaplaması için kullanmaya başlamıştır. Bu amaçla blok halinde bulunan zirkonyum malzeme, bilgisayar destekli kazıma sistemleri İle kazınarak zirkonyum diş kaplamalar üretilmektedir. Zirkonyum diş kaplamanın porselen diş kaplamaya göre fiyat olarak dezavantajı olsa da biyolojik olarak çok büyük avantajlari bulunur. Diğer taraftan diş estetiği ve estetik diş kaplama uygulaması bakımından zirkonyum çok önemli avantajlar sağlamaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatı

Diş tedavileri için sorunların büyümeden ortadan kaldırılması temel prensibine her zaman göz önünde bulundurmalıyız. Daha önce de bahsettiğimiz gibi basit bir koşturuyor tedavi edilmediğinde kanal tedavisi veya diş çekimi gibi daha pahalı ve zor tedaviler gerektirebilir. Zirkonyum diş kaplama da çekilmiş dişler veya büyük oranda harap olmuş dişler için uygulanan kaplamalardır. Dişin kullanım ömrünü arttırmak ve aynı zamanda doğal diş estetiği sağlamak için uygulanan zirkonyum diş kaplama fiyatı ne kadar?

Zirkonyum diş kaplamanın porselen diş kaplamaya göre fiyat olarak dezavantajı olsa da biyolojik olarak çok büyük avantajları bulunur.

Zirkonyum diş kaplama fiyatı kullanılan malzeme ile elbette değişir. Ancak daha da önemlisi bu uygulamayı yapan diş hekiminin el becerisi, hastaya yaklaşımı, işe gösterdiği özen, kullandığı diş kesim araçları ve ölçü malzemeleri gibi bileşenler vardır. Sadece zirkonyum diş kaplama fiyatı değil, bütün tedavi fiyatı bu bileşenlerden etkilenir.

Ucuz diş tedavisi diye bir kavram yoktur demişti Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya. Ucuz olan işlemin kullanım ömrü ve kullanımda sağladığı özellikler daha azdır. Bu nedenle ilk anda ucuz görünürler demişti sayın üstadımız.

Ucuz mal alacak kadar zengin değilim!

Aklıma rahmetli Vehbi Koç un ucuz mal alacak kadar zengin değilim sözü geliyor. Çin malı gibi al hemen bozulsun. Sorun çıkarsın. Kırılsın, rengi değişsin. Sağlık için olumsuz etkileri olduğunda ben bu ucuz zirkonyum dişi ne yapayım. Alsın başına çarpın derim yapana. Gerçi konuyu araştırmak ve kendine layık olanı bulmak da her vatandaşın kendi vazifesi bu serbest ekonomik düzende değil mi?

 1. Ne yapmak gerekiyor biliyor musunuz?
 2. Önce size hangi işlemin yapılması gerektiğini öğrenin.
 3. Neden yapıldığını sorgulayın
 4. Alternatif tedavi yöntemleri hakkında bilgi alın
 5. Sunulan tedavilerin birbirlerine göre avantaj ve dezavantajlarını öğrenin
 6. Maliyetleri ve ödeme koşullarını öğrenin. Mesela zirkonyum diş fiyatı ne kadar? Porselen kaplama fiyatı ne kadar? Aradaki fark sizin bütçenizi aşıyor mu? Nasıl öderim gibi.

Buraya zirkonyum kaplama fiyatı ile ilgili bir rakam yazsak zaman içerisinde geçerliliğini yitirecektir. Yazılar uçmadan kalıyor biliyorsunuz. Belki beş yıl sonra bu yazıyı okuyan birisi için koik olur, bir zararı olmaz ama 2019 zirkonyum diş fiyatını araştıran bir kişiyi hatalı yönlendirmiş olabiliriz. Bu nedenle zirkonyum diş fiyatı 2018 yılına mı ait yoksa 2019 zirkonyum diş fiyatı mı bunu belirten bir başlık ile size fiyat vermek daha doğru olacak.

2018 Zirkonyum Diş Fiyatı

Diş kaplaması için fiyatlar belirlenirken yapılacak dişin sayısına göre belirlenmektedir. Mesela bir diş eksik olduğunda önündeki ve arkasındaki diş ile birlikte eksik olan diş ile beraber toplam üç adet diş yapımından bahsedilir. Zirkonyum diş fiyatı verilirken tek diş zirkonyum kaplama fiyatı mı yoksa toplam zirkonyum diş fiyatı mı verildiğine dikkat etmeniz daha sonra ortaya çıkabilecek yanlış anlamaları ortadan kaldıracaktır. 2018 için zirkonyum dişin fiyatı 800 TL den az olamamaktadır. Bu fiyat kullanılan malzeme, diş teknisyeninin fiyatları ve diş hekimi ve klinik fiyatları ile birlikte 1500 TL ye kadar yükselmektedir.

2018 zirkonyum diş fiyatı verirken döviz kurlarındaki durum dikkate alınmalıdır. Porselen diş fiyatı için döviz fazla belirleyici olmasa bile zirkonyum fiyatları için kur artışı önemli ölçüde tesir etmektedir. Özetlemek gerekir ise bu seneki zirkonyum kaplama fiyatı 800 TL ile 1500 TL civarında döviz kurundan etkilenen vaziyette çıkıp inmektedir.

2019 Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatı

Geleceği öngörmek kehanet mi sizce? Bence değil! Diş tedavileri özellikle de diş estetiği alanında daha iyi bir yıl olmasını beklediğimiz yakın gelecekten bahsediyoruz. Şurada en fazla 12 ay kalmış olabilir değil mi? Belki o kadar bile kalmadı. 019 un neyine kehanet yapmak gerek. Para politikalarına mı? 2019 yılı döviz fiyatlarına mı? Bu yılın döviz kurlarından daha yüksek olacağı kesinleşti gibi. diş fiyatları bu artıştan etkilenir mi? Ben biliyorum estetik diş fiyatları 2019 yılında ne gibi bir değişiklik gösterecek. Siz de tahmin edebilirsiniz.

Önce siz 2019 yılı diş estetiği ve zirkonyum diş fiyatlarını söyleyin sonra ben söyleyeyim. Sizin estetik diş ücretleri ile ilgili tahmininiz nedir? Bire bir döviz artış oranında yükselmesi mi? Yada döviz düşer ise fiyatın da düşmesi mi? Amerikan Diş Hekimleri Birliği ADA bu konuya ne der acaba?

Yanılıyorsunuz. fiyatlar özellikle zirkonyum diş fiyatları 2019 için daha yüksek olacak. Ancak döviz olarak bu fiyatın düşeceğini düşünüyorum. 250 Euro olan zirkonyum diş fiyatının 200 Euro seviyelerine düşmesi gibi. Size güzel zirkonyum diş kaplamalar yapan bir hekimin web sitesini vereyim. Hem zirkonyum diş kaplama özellikleri ile ilgili oradan detaylı bilgiler de alabilirsiniz. http://www.disdr.com

DSD Digital Gülüş Tasarımı

Her geçen gün hızla ilerleyen diş hekimliği bildin mi sanatında estetik gülüş  Daha da önem kazanmaktadır. Bilgisayar teknolojisi kullanılarak daha güzel gülüşler elde etmek mümkündür. Dijital gülüş tasarımı adı verilen bu protokolde diş hekimleri Fotoğraf video ve bilgisayar programları kullanarak kişinin yüzüne en uygun estetik gülümsemeyi tespit eder. Hazırlanan örnek modeller ağız içerisinde hastaya uygulanır.

Hasta tedavi sonrası durumu önceki fotoğrafları ile karşılaştırarak görür. Bu sayede Estetik diş tedavisine başlamadan tedavinin bitmiş halini görmek mümkün olacaktır. Hastalar için tedavi sonrası görünüm hakkında büyük oranda fikir veren bu sistem son derece popülerdır. Ağız içerisinde hazırlanan modeller geçici olarak uygulanan demodur. Hasta yeni görüntüsünü Beğenip pekin ile yapılabilecek diğer ayrıntılar hakkında anlaştıktan sonra tedaviye başlanır. Bu sayede hem hekim hem hasta için daha tatminkar sonuçlar alınabilmektedir.

DİGİTAL GÜLÜŞ TASARIMI FİYATLARI

Güzel dişlere sahip olmalı tabii ki bir bedeli vardır. Bu işlem için uygulanan protokol hekime bir zaman ve malzeme kullanmasını gerektirir. Ancak tedavi sonrası görünüm hakkında hasta ve hekimin birlikte Sonucu görebilmesi büyük bir avantaj sağlar. Dijital gülüş tasarımı fiyatları sanıldığı kadar Pahalı değildir. Estetik diş tedavi fiyatlarının yüksek olması dijital gülüş tasarımı fiyatlarına da etkiler. Bu yöntemin sadece tedavi öncesi bitmiş halini görmek için uygulanan bir model ibaret olduğunu unutmamak gerekir. Bunun maliyeti yaklaşık 1000 TL Gibidir.2017 yılında dijital gülüş tasarımı fiyatları 1000 2000 tl aralığında değişmektedir. 2018 ve sonraki yıllarda dijital gülüş tasarımı ve estetik diş fiyatları hakkında bilgi almak için yeni bir araştırma yapmanız gerekir. Çünkü her yıl değişik nedenler ile diş tedavi fiyatlarında olduğu gibi dijital gülüş tasarımı fiyatları da değişebilir.

KULLANILAN MALZEME

Estetik diş uygulamalarında dijital gülüş tasarımı ile genellikle zirkonyum diş kaplama ve laminate veneer kullanılır. Bu malzemeler doğal dişe yakın görüntü vermeleri nedeni ile tercih edilen materyallerdır. Hekimin yapacağı ağız içi hazırlık ve hassas ölçü sonrasında laboratuvarda üç boyutlu tarayıcı ile Ağız modeli bilgisayara aktarılır. Ekrandaki kesik diş görüntüsü üzerinde bütün parametreler gerilerek tasarım gerçekleştirilir. Bilgisayar veri tabanında bulunan data ile teknesinin yaptığı yanlamayı karşılaştırır. Kritik seviyelerde uyarı verir. Bu sayede limitlerin dışına çıkılmaması sağlanır. En iyi estetik diş tedaviler için bilgi tecrübe özel ve ile uygulanan tedaviler yüz güldürür.

Zirkonyum Diş Kaplama DSD

EN İYİ SONUÇ İÇİN ZİRKONYUM KAPLAMA

Diş kaplama ihtiyacı doğduğunda en iyi seçenek olarak zirkonyum diş kaplama uygulaması iyi sonuç verir. Özellikle ön diş kaplaması gerekliliği olunca görüntü büyük önem kazanır. Diş renginde bir kaplama yeterli değildir. Işık geçirgenliği de önem taşır.

Zirkonyum diş kaplamanın avantajları
Zirkonyum, diş kuronları için en çok tercih edilen malzemelerden biri haline geldi.
Aşınmaya ve yıpranmaya dayanabilir
Biy ouyumlu olması
Doğal dişlere benzeyecek kadar şeffaf
Daha az diş aşındırma
Metal yok
İstenilen boyut, şekil ve renk ile uygulanabilir.
Bir zirkonyum kaplamanın estetik etkileri verebileceği en büyük avantajdır. Ön dişlere yerleştirilecek ve doğal dişlerin yanında doğal görünecek diş kaplamasına sahip olmanız önemlidir.
Zirkonyumun yan yana yerleştirilecek olan diş setine göre değiştirilme kapasitesi çok önemlidir. Zirkonyum yalnızca bir dişeksikliğini kapatmakla kalmaz estetik görüntü de verir. Bununla birlikte diş estetiği ağızdadaha iyi görünecektir. Bu nedenle, bu mükemmel doğal görünümlü gülümsemeyi zirkonyum diş kaplamalar ile sağlamak mümkündür.

Zirkonyum imalatçıları, artık malzemenin katı bloktan öğütülmüş bloklardan üretiyor ve tasarlıyorlar.Neredeyse yok edilemez olmasını sağlamak için ultra yüksek sıcaklıklarda pişiriyorlar.
Bu maddenin biyolojik olarak uyumlu olması, ağzınızın içinde uzun süre kalmanın güvenli olduğu anlamına gelir. Vücudunuzdan gelen herhangi bir reaksiyon hakkında endişelenmeye gerek yoktur, çünkü insan vücudu tarafından reddedilmemektedir.
Zirkonyum Kronların Altın Kron ve Porselen Kronlar Üzerindeki Avantajları
Altın kron bunca yıl birçok kişi tarafından kullanılmış ve iyi vücut tarafından tolere edilir malzemedir. Ancak gülümsediğinizde doğal etkiyi gösterebilmek yine de daha iyidir. Altının metal olduğu gerçeğini ekleyin ve bazı insanlar sadece iç kısımlarında metal olması hoşunuza gitmez.

Zirkonyum

Zirkonyum

Zirkonyum kronlar kesinlikle porselen kronlardan daha dayanıklıdır.
Porselen kronların da bir metal tabana kaynaması gerekir ve metal, porselen taçlı insanların dişetlerinin üstündeki karanlık çirkin çizgi.

Zirkonyum kronlar bir miktar kristalden öğütüldüğünden porselen ve metalden az 5 kat daha güçlü olduğu bilinmektedir. Zirkonyum kronlar aynı zamanda porselenin çok iyi bilindiği hantal görünüşü olmadan sağlamlık kazandırır.

Zirkonyum Kronları Kullanmanın Dezavantajları:
Zirkonyum kronlarının dezavantajlarından biri de fiyatıdır. Ödeme güçlüğü olanlar hala porselen kaplamaları tercih etmektedir.

Bir Zirkonyum diş kaplama fiyatı ne kadar?
Benzer kronlar
Lava ve Emax kronları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz, bunların her ikisi de son derece dayanıklı, tümüyle seramik kronlardır. Tıpkı zirkonyum kronlar gibi, dişlerin doğal görünümünü neredeyse kusursuz bir şekilde eşleştirirler, bu tür kronlara uyarken diş yapısının büyük kısmı korunabilir.

Diş implantları
Diş Kronları
Emax Kronları
Tam Porselen Kronlar
Lava Kronları
Metal kronlar
Metal kronlara yapışmış porselen
Procera kronları
Geçici Kronlar
Zirkonya Kronları
Kaplamalar

Zirkonyum Diş Kaplama DSD

Zirkonyum Diş

ZİRKONYUM DİŞ HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ.

İyi bir diş kaplaması denildiğinde hakla gelen zirkonyum kaplamalar özellikle estetik diş uyumları İle bilinirler. Oysa zirkonyum diş kaplamalar hakkında bilinmeyen o kadar çok şey varki. Diş hekimlerinin zirkonyum malzemesini seçmelerinde bir çok etken vardır.

Türkiye’de zirkonyum diş kaplamalarının başarılı uygulamaları yurtdışından bir çok hastanın özellikle İstanbula gelmesine neden olmaktadır. İstanbul zirkonyum diş kaplama merkezi olarak Türkiye de ön plana çıkarmıştır. Uygun uçak biletleri ve İstanbul’da zirkonyum diş tedavisinin kısa sürede tamamlanması diş estetiği ihtiyacı olan yurtdışındaki hastalar İstanbul’da diş yaptırırken aynı zamanda tatil yapma imkanı da bulmaktadır.
Metal yerine kullanılan bir koyun vücut ile biyolojik uyum sağladı ve alerji yapmadı bilinen nadir malzemelerden bir tanesidir. Metal içerisinde bulunan krom kobalt molibden gibi elementler alerjiye neden olabilmektedir. Özellikle metal kolye saat veya takı kullandığı zaman vücudunda kızarıklık kaşıntı gibi belirtiler görülen kişiler metal kaplama yaptırmamalıdır. Her zaman şiddetli bir reaksiyon vermesi de metale karşı alerji vücudun dengesini bozar. Vücut savunma hücrelerinin harekete geçmesine neden olur.
Bu durumda sürekli alarm ve savunma hücrelerinin artması birtakım uzun vadeli rahatsızlıkların ortaya çıkması demektir. Metal kaplamalar da ağızdaki diğer dolgular veya amalgamlar ile gali manik akım oluşması da söz konusudur. Oysa, zirkonyum malzemesinde böyle bir problem yaşanmaz. Ağız içerisinde elektrik akımı olarak bilinen gali manik akım özellikle metal dolgular ile Diş kaplama malzemesi arasında etkileşim olmasına neden olur. Metalik tat oluşumuna neden olmayan zirkonyum alt yapılı diş kaplama bey köprüleri bu bakımdan da büyük bir avantaj sağlamaktadır.

 1. Allerji yapmaz
 2. Estetik uyum sağlar
 3. Yeterince dayanıklıfır
 4. Tek diş veya köprü yapımına uygundur
 5. Uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir
 6. Dişeti çekilmesi yapmaz
 7. Biyolojik uyumludur
 8. Kısa sürede uygulanabilir

Malzemenin diğer bir önemli özelliği de zaman ile geliştirilen dayanıklılığıdır. İlk uygulanmaya başlandı yıllarda metal sağlam olmasa da ağız içerisinde kullanıla filan zirkonyum alt yapı malzemesi günümüzde arttırılmış fiziksel özelliği ile metal ile aynı dirence Sahiptir. Biyolojik olarak diğer bir önemli özellikte malzemenin üzerinde bakteri plağı birikiminin az olmasıdır. Üzerine porselen ilave edilmeden de kullanılabilir. Cila yapıldığı nda yeterli parlaklığı kavuşur.Bu özellikleri sayesinde yapılan diş kaplamaların kenarında kanama morluk şişlik gibi problemler görülmez. Oysa metan kullanılan diş kaplamalarında bir şeklinin daha kolay çekilmesi söz konusudur. Metal alerjisi olanlarda kaplama kenarlarının kolaylıkla kanaması ve diş eti renginin kırmızı olması söz konusu dur. Metalin temas ettiği bir şekli kenarında diş eti morlukları görülür. Zirkonyum da böyle bir problem oluşmamaktadır. Metal kaplama ile bir şekilde morluk oluşmuş hastalar için yeni, on yıl kaplamalar uygulandığında diş etindeki morluklar ortadan kalkar.

Bir çok olumlu özelliği ile tercih nedeni olan zirkonyum diş kaplamalar hakkında daha fazla bilgi almak için diş ekimi ile görüşmeniz tavsiye edilir. Her kişide uygulanacak tedavi yöntemleri farklılık göstereceğinden sizin için en uygun tedavi yöntemi ancak yapılacak diş muayenesi sonrasında belirlenebilir. Eski diş kaplamalarımızı yenilemek veya çürük, Kırık kanal tedavili veya ilgili diş gibi sorunlarımızı gidermek estetik diş kaplamaları yaptırmak için diş ekimi Sertaç Kızılkaya dan randevu alabilirsiniz. htttps://www.drsertac.com/zirkonyum

 

Zirkonyum Diş

Şeffaf Plak ile Ortodonti Tedavisi

ortodonti tedavisi ihtiyaç haline gelen şeffaf apareyler ile diş tedavisi ortodonti vakalarının birçoğunda uygulanabilen tedavi yöntemidir plakların ilk takılması sırasında dişler üzerinde bir baskı oluşur. Plağı kısa bir süre içerisinde alışmak amacıyla çiğneme egzersizleri yapılması istenir. Şeffaf plakların ağızda kalma süresi gün içerisinde yaklaşık 20 saat olmalıdır. Beslenme sırasında yani yemek yerken ve sıcak soğuk içecekler alırken çıkarılabilir. Şeffaf plak tedavisinde 14 yaşın altındaki çocuklarda gün içerisinde 10 saat takması yeterli olur. Apareylerin temizliği normal bir diş fırçası ile diş macunu kullanılarak gerçekleştirilir. Bunun dışında herhangi bir temizlik deterjanı kullanılması sakıncalı olabilir. Plaklar ağızda olmadığı zamanlarda sıcak olmayan bir ortamda temizlendikten sonra saklananbilirler. Şeffaf apareyler metal diş telleri için iyi bir alternatif olmuşlardır.
Ortodonti tedavisi sırasında estetik olarak görünümün bozulmasını istemeyen hastalar için tercih edilirler. Ayda bir veya iki defa değiştirilen plaklar düzenli olarak kullanıldığında dişleri istenilen pozisyonuna sokarlar şeffaf aparey tedavisi aşamaları Diş Hekimi ağız içerisinden ölçüyü alır. Ölçüm bilgisayar destekli tarayıcı vasıtasıyla dijital olarak bilgisayar ortamına geçirilir. Dişler özel bir yazılım sayesinde ideal pozisyonu alacak şekilde dizilir bu pozisyonda kapanış ve dişlerin birbiriyle olan ilişkileri istenilen oranda hazırlanır bakanın ilk durumundan istenilen son durumuna geçebilmesi için kaç adet plak hazırlanacağı ve hangi dişlere hangi oranlarda kuvvet uygulanacağı bilgisayar programı yardımı ile belirlenir. 18 plaka basılması gerekecektir. Bilgisayarda dişlerin adım adım hareketlerini gösteren 3 boyutlu simülasyona göre 3 boyutlu tren tırlar vasıtası ile ağız modeli plak sayısı kadar basılır ağız modeli üzerine hazırlanan plaklar sıralı bir şekilde ağız içerisinde uygulanır kişinin yaşı ve dişlerin durumuna göre 15 ile 20 saat aralığında plakları ağızda tutmak gerekir gün içerisinde daha az kullanıldığında Tedavinin başarıya ulaşma şansı azalacaktır.
Şeffaf apareyler ağza takıldıkları nida tam oturmaları sağlanmalıdır. Bu amaç ile çiğneme alıştırmaları yapılır gerekirse yumuşak bir lastik ağızda ısırılarak Dilan tam oturması sağlanır kişi plakları ağzına kolaylıkla takıp çıkarılabilir yemek yeme sırasında plakların çıkarılması gerekmektedir Özellikle sıcak ve soğuk Besinleri alırken plan ağızda olması istenmez Çünkü plak sıcak ile deforme olacaktır kullanılmadığı zamanlarda serin bir ortamda temiz bir şekilde saklanması gerekir şeffaf aparey tedavisinin Size uygun olup olmadığını öğrenmek için muayene olmanız gerekmektedir işlerin 3 boyutlu görüntüleri ve kapanış ile yumuşak dokuların pozisyonu bu Tedavinin uygun olup olmadığına belirler

Zirkonyum

Estetik Zirkonyum Diş Uygulamaları 2017

Estetik Zirkonyum Diş Uygulamaları 2017
Estetiğin insan hayatındaki öneminin artması ile birlikte, dişhekimlerine estetik
şikayetler ile gelen hasta sayısında önemli bir artış olmuştur. Restorasyon ile dişin
fonksiyonları rehabilite edilirken, ısırma, çiğneme ve fonasyon fonksiyonları kadar, estetik
görüntü de ön plana çıkmıştır. Hatta bazı durumlarda sorunun kaynağı estetik olup, yalnızca
bunun rehabilitasyonu gerekmektedir.

Bu nedenle restoratif tedavi planlarında dişeti
sağlığının da devam ettirilmesinin yanında, seçilen materyalin optik özelliklerinin diş
dokularına benzemesi, restorasyon yüzey pürüzlülüğünün en aza indirgenip diş minesine
benzer duruma getirilmesi de ayrı bir önem taşımaktadır.
Zirkonyum diş nerelerde kullanılmaktadır?
– Beyazlatma gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki (antibiyotik, flor vb.)renkleşmelerde kalıtsal yapı renkleşmelerinde
– Önceden dişleri kesilmiş kişilere
– Ayrık dişleri birleştirmede (diastema kapama),
– Ağzında metal destekli köprü –kuron(kaplama)olan kişilere
– Kırık dişlerin düzeltilmesinde
– Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde
– Çarpık yamuk çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde (ortodontik tedavi alternatifi olarak)
– Diş dolgusu yapılamayacak kadar aşırı madde kaybı olan dişlerde kullanılmaktadır.

 

2014 zirkonyum diş fiyatları,2014 zirkonyum

05493474347

Zirkonyum diş fiyatları,zirkon,porselen diş,diş hastanesi

Diş Taşı

DİŞ TAŞI NEDİR?

Önemli ağız diş problemlerinden bir tanesi olan diş eti hastalığının hazırlayıcı etkeni diş taşlarıdır. Dişler ile diş etinin birleştiği alanda oluşan diş taşları temizlenmediğinde diş eti hastalığına yol açar. Diş kaybına kadar giden bu durum vücudun diğer Organlarında da hastalık oluşmasına neden olur. Özellikle kalp ve şeker hastaları için diş taşı nedeniyle oluşan diş eti hastalığı büyük önem taşır.

Diş taşı oluştuğunda en kısa süre içerisinde temizlenmesi gerekir. Diş taşı temizliği diş hekimi tarafından uygulanan basit bir işlemdir. Senede genellikle 1 ile 2 defa yapılması önerilir. Bazı insanlar için diş taşı oluşumu daha hızlı bazıları daha uzun sürede gerçekleşir. Diş taşı oluşum hızı tükürüğün miktarına kıvamına ve kimyasal yapısına bağlıdır. Bunun yanı sıra dişlerin diziliş şekilleri yani evli olmaları bey özellikle diş fırçalama alışkanlığı diş taşı oluşumunu etkileyen faktörlerdir.

Plak nedir?

Bakteriler tarafından üretilen, bir gramında 200-500 milyon kadar bakteri barındıran, yapışkan saydam yüzeyi bulunan tabakaya plak diyoruz. Bakteriler dişe tutunabilmek için bir madde üretirler.
Ağzımızı çalkalasak bile ne yazık ki plağı uzaklaştıramayız. Dextran dediğimiz madde yediğimiz yiyeceklerin küçük parçalarını yakalar, plak oluşturmak için bir sonraki öğüne kadar beklerler.
Bu sebeple diş hekimleri düzenli olarak plak temizliği yaptırmanızı isterler.Aksi halde sertleşen plak diş taşlarını oluşturur.Yerleştikten sonra da diş ve diş eti hastalıklarını neden olurlar.Bu taşlar diş hekimi tarafından özel bir işlemle temizlenmelidir.

Plak kontrolünü nasıl sağlaya biliriz?

Eski teknikte sert diş fırçası kullanılırdı.Aşağı yukarı ve sağ sol hareketler yapılarak fırçalanırdı.Aralara kaçan besinlerde diş ipi kullanarak çıkarılırdı.Doğru olan ovalama tekniğiyle fırçalamaktır.Çocuklara ilk etapta bunu parmağıyla yapmasını öğretebilirsiniz.Fırçalaması içinde onun avuç içine yerleştirin kıllar esneyecek şekilde 15 cm kadar ileri geri hareket ettirin.Sonra basıncı hafifletip hareketleri hızlandırın ovalama işleminiz başlamıştır.Dişe zarar verecek kadar bastırmıyoruz fırçayı. Aksi halde diş minesini aşındırabilirsiniz.

DİŞ KAPLAMASI OLANLARDA DİŞ TAŞI OLUŞUR MU?

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de diş üzerine yapılmış kaplamalar da diş taşı oluşumu olup olmayacağıdır. Diş taşları ister kendi doğal dişleriniz ister kaplama dişlerimiz olsun yeterli ağız bakımı olmadığında oluşabilir. Bu nedenle diş kaplaması yapıldığı nda her yıl en az bir defa düzenli diş hekimi kontrolü yaptırmak gerekir. Diş taşlarının diş eti çekilmesi ne neden olduğunu unutmamalıyız. Diş eti çekildiğinde yapılmış diş kaplamasının değiştirilmesinden başka çare kalmaz. Yeni bir diş kaplaması yaptırmak yerine düzenli diş kontrolleri ile diş etinin çekilmesini engellemek daha akıllıca olacaktır. Diş taşı temizliği için randevu telefonu www.drsertac.com/iletisim

Zirkonyum Diş Kaplama DSD

İstanbul Zirkonyum Kliniği

Özellikle ön grup dişlerde ortaya çıkan estetik sorunlar, çocuk ve genç bireylerin sosyal yaşantısını olumsuz etkilemektedir.
Gelişen teknoloji, diş çekimine ihtiyaç olmadan hastanın gerek estetik gerekse fonksiyonel ihtiyaçlarını gidermek amacı ile değişik diş tedavi alternatiflerine imkan sunar.
(CAD/CAM)] bilgisayar destekli tasarım ve bilgisayar destekli üretim sistemleri günümüzde giderek artan seçeneklerdir.Bu sayede hastalara uygulanan diş tedavileri daha iyi estetik ve biyolojik uyumluluk sağlar. Özellikle metal destekli protezler ile karşılaştırıldıklarında tam seramik protez uygulamalarının yaygınlaşmasını sağlamıştır.
Dayanıklılık, biyo uyumluluk ve toksik yan etkilerinin olmaması gibi avantajları vardır.Üstün mekanik ve biyolojik özelliklere sahip estetik bir materyal olan zirkonyumun (zirkonya) kullanımı diş hekimliğine önemli bir zenginlik katmıştır. Aşırı madde kaybına uğramış alt ve üst keser dişlere sahip hastaların kanal tedavisi sonrası, cam fiber post uygulamasını takiben CAD/CAM destekli monolitik zirkonya restorasyonlarla rehabilitasyonu mümkündür.

DİŞ ÇÜRÜĞÜ DOLGUSU

En Yakın Diş Kliniği

Diş tedavileri için bir başlangıç yapmadan önce ön araştırma yapılır. Diş Hekimi ve yaptıracağımız tedavinin özellikleri ile ilgili bilgi toplarız. Tedavinin alternatifleri olup olmadığını öğreniriz.
Diş ağrısı şikayeti varsa en yakın Diş hekimine gitmek tercih edilir. En kısa sürede Diş ağrısından kurtulmak için bazen tedavi seçenekleri göz ardı edilerek dişin çekilmesi istenebilir. Aslında bu son derece yanlış bir karardır.Çünkü çekilen dişin yerine bir yenisini koymak o boşluğu doldurmak için hem zaman hem de para gerekir.
ittiğiniz Diş Hekimi size tedavi alternatiflerini sunduğunda onu dikkatlice dinlemeleri gerekir. Dinize yapılacak tedavi sonrası ömür boyu kullanabileceğiniz doğal bir dişi kaybetmekten kurtulmuş olabilirsiniz.
Acil diş doktoru veya nöbetçi Diş Hekimi aramamıza sebep olan ani diş ağrıları genellikle türünün ilerleyip dişin pulpa odasına kadar ilerlediği durumlarda olur. Diş çürüğü aslında başlangıç aşamasında soğuk ve sıcak hassasiyeti ile belirti verir bunu gözardı etmemek gerekir.
Öncelikle soğuk sıcak ve tatlı yediğimizde diş ağrısı şikayetiniz oluyorsa zaman kaybetmeden diş doktoruna gitmemiz gerektiğini bilmemiz gerekir. Bu aşamada yapılacak diş tedavisi genellikle dolgu olmaktadır Dolgulu dişim çürümeye başlayan üst yüzeyi kazınarak temizlenir ve bu borçla diş renginde estetik görüntülü kompozit adı verilen malzeme ile tedavi uygulanır. Diş dolgusu fiyatları kanal tedavisi fiyatlarına göre daha uygundur. Çünkü yapılması daha kısa sürer ve kullanılan malzeme daha azdır diş gece ve kendiliğinden ağrımaya başlıyor ise artık dolgu ile tedavi edilmesi mümkün olamaz. Çünkü çürük ve bakteriler dişin pulpası na kadar ilerlemiştir. Bu aşamada Diş Hekimi dişi uyuşturarak çürüğü temizler ve dişin içerisindeki damar sinir içeren kanalları boşaltır.İyi yapılmış bir kanal tedavisi ömür boyu kendi dişini gibi kullanabileceğiniz bir diştir. Kanal tedavisi yapılan dişin üzerine kırılmasını engelleyecek bir kaplama yapılması genellikle tavsiye edilir. Kanal tedavisinde kullanılan malzemeler ve kanal tedavisi işleminin uygulama zorluğu nedeniyle fiyatları normal dolgudan birkaç kat daha fazla olacaktır. Kanal tedavisi için ödediğiniz ücret üzerine yapılacak işleme göre diş dolgusu veya diş kaplaması ücretini ve ödemeniz gerekmektedir.

Ön dişler de estetik

Dişlerin görünüşüne etkileyen faktörler bir yapılacak işin malzemesi ile ilgili faktörler iki komşu dişle ilgili faktörler bu orantı denge yerleşim ve kıvrımlar olabilir.üçdiş boyutu sadece diş estetiği ile alakalı olmayıp aynı zamanda yüz estetiğinin sağlanması için de gereklidir. İşler kendi aralarında belli bir orantıya sahiptir. Tek diş restorasyonuna gereksinim olduğu durumda diş ekimi olarak uygun orantıyı elde etmek istediğimiz de benzer dişlerim boyutlarına göz önüne alırız.

Üst dudak bile kesici kenarları arasındaki orantı da önemli bir faktördür. Gençlerde kesici dişlerin kesici kenarları istirahat pozisyonda yaklaşık iki ile 3 mm üst dudak çizgisinden daha uzundur ve görünür. Yaşın ilerlemesi ile birlikte dişin görünen kısmı giderek azalır.

Dişin görünme derecesinde rol oynayan diğer faktörler de kaslar ve iskele yapıdır bölgedeki aralıklar kapatılmasın mümkün olan kusurlardır. Farklı uzunlukta ki dişlerin farklı genişlikte görünmesi estetik olarak iyi bir sonuç vermiyorsa bu düzeltilmesi mümkün bir durumdur. 

Estetik Diş Hekimi olarak en iyi görünüme kavuşmanız için teknolojinin sağladığı bütün imkanlar günümüzde kullanılmaktadır.

Kırık diş

KIRIK DİŞ TEDAVİSİ

Kırık dişler ve endodontik tedavili dişler post restorasyonları ile restore edilir. Metal postlar günümüze kadar yaygın olarak kullanılmaktadır. Artan estetik ihtiyaçla bereaber metal içermeyen, fiziksel özellikleri dentine benzeyen restorasyonlar dişhekimliğinin konusu olmuştur. Diş renginde olan postlar, post-kor ile restore edilen dişlerin estetiğini arttırmıştır.
Estetik postlar güçlendirilmiş rezin veya sermakten oluşur. Quartz, Cam, polyetilen ve carbon ile güçlendirilmiş post sistemleri mevcuttur. Birçok post sistemi arasından uygun olanı seçmek diş hekiminin tecrübe ve tavsiyeleri ile mümkündür.

image

Kırık dişin yapımı ve zirkonyum diş kaplama

post, post çeşitleri, kırık diş tedavisi

Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği Okumak için 10 Neden
Adaylar arasındaki yüksek rekabet ve sınırlı kontenjanlanyla dikkat çeken
Diş Hekimliği programını tercih edip etmemek konusunda karar veremiyor musun?
Neden Diş Hekimliği okumalıyım? sorusunun cevapları
· insan sağlığı ve yaşam koşulları
iyileştirmeye yönelik bir alan olduğu için, Ağız ve diş sağliğlmn vücudun diğer organları ne şekilde etkilediğini ve
Sağlık problemlerinin çözüm yolları
öğrenmek için,
· Teşhise dayali, teknik ve cerrahi bir alan olduğu için,
Çok sayıda insana iletişim kurmayı
sağlayan ve insanlara direkt olarak yardım edebilme imkanı sunan bir alan olduğu için,
Yaşam ve ölüm arasinda kritik bir role
sahip olmasan da insan sağlıklı
korumaya ve geliştirmeye yönelik önemli bir görev üstlenmek için,

image

Neden Diş Hekimliği Fakültesi seçmeli

Diş Hekimi İstanbul
Tel:+90(212)549 3474347

Zirkonyum Diş

Ön diş estetiğinde zirkonyum kaplama

Zirkonyum diş kaplamalarda metal olmadığı için estetik özellikleri ile ön plana çıkarlar. Özellikle ön diş kaplamalarda eksik dişiniz de varsa zaten başka seçenek kalmaz ve iyi bir sonuç almak için zirkonyum diş kaplama yaptırmanız tavsiye edileir.
Zirkonyum diş kaplama kendi dişinize yakın bir estetik için ideal malzeme olarak kullanılabilir. Diş hekimi ve diş teknisyeninin yapacağı uyumlu ve hassas çalışma sonrası sizi memnun edecek estetik sağlanacaktır.

Diş Sağlık Turizmi

 

Diş Sağlığı Turizmi

Diş Sağlığı Turizmi ismi altında birçok sağlık dalında olduğu gibi diş tedavi hizmetlerinde yurt dışından bir çok Türk veya yabancı hastalar ülkemize diş tedavisi ve protez diş yaptırmaya gelmektedir.Türkiye de yapılan diş tedavileri deneyimli hekimler ve protez estetik diş uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Avrupa ülkelerine göre çok daha makul fiyatlardan yararlanmaktadırlar.

Yurtdışından gelen hastalarımızın hem diş tedavilerini hem protez diş uygulamalarını yapmakta hem de ülkemize döviz sağlayıp yurtdışına karşı çok iyi bir izlenim vermekteyiz.

Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine gelmeden önce, tedavi ve fiyat bilgisi almak isteyen hastalarımız internet sitemizdeki röntgen ve rapor gönderme bölümünden bize panoramik röntgenlerini ulaştırabilirler. Uzman Diş Hekimlerimiz tarafından incelenen diş röntgenleriniz ile size uygulanacak tedavi, tedavi süresi ve fiyat konusunda çok geniş bir bilgi alabilirsiniz.

ileİmplant Diş Polikliniği – İmplant Diş Zirkonyum Diş Ortodonti Diş Teli Lamine Yaprak Diş Beyazlatma Porselen Protez Diş Fiyatları 2015 İstanbul Şişli Mecidiyeköy Kağıthane Beşiktaş Sarıyer Beyoğlu Eyüp Fatih Zeytinburnu.

Zirkonyum Diş

Diş fiyatı

Günlük temaslarda, buluşmalarda veya yeni bir işe başvururken güzel dişlerin iyi görünmenizde çok büyük önemi vardır. Sosyal hayatta konuşurken bakışlarımız genelde ağıza kayar. Bu durumda odağımız dişlere kayar ve artan bir dikkatle görünümlerine bakarız.
Zirkonyum diş kaplamalar ile tedaviler doğal dişinizden ayırt edilemeyecek kadar doğal olurlar.
İlk görünüş genelde insanların bizim hakkımızda ne düşündüklerini belirler. Güzel bir gülümseme çok büyük farklar yaratabilir. İşte bu yüzden bir çok insan daha sade bir kuron veya köprü arayışındadırlar. Zirkonyum akıllı seramikleri mükemmel biyo uyum ve doğal görünüm sağlarlar.

Zirkonyum Kaplama kimlere uygulanabilir ?
Zirkon seramik kuronlar herkese uygulanabilir. Zirkon’un herhangi bir alerji özelliği bulunmadığı için kullanım alanı geniştir. Herhangi bir yaş aralığı yoktur. Zirkonların vücuda herhangi bir zararı yoktur. Doku dostu malzemelerdir.

Avantajları nelerdir ?
Estetik, dayanıkl

ESTETİK GÜLÜŞ TASARIMI

Zirkonyum Porselen Diş Estetik Dişler

Zirkon kuronların diğer metal destekli kuronlara göre üstünlüğü fazladır. Zirkonlar beyaz renkli ve yarı şeffaf oldukları için ışığı geçirirler. Işık geçirgenliği doğal dişe en yakın olduğundan doğal dişin estetiğine ulaşırlar. Metal destekli kuronlarda bu durum söz konusu değildir. Zirkonlar korozyona uğramazlar böylece ağızda renk değişikliği veya metalik tat bırakmazlar. Metal destekli kuronlar ağızda korozyona uğrarlar.
Olumsuz etkisi var mı ?
Korozyona uğramaz, enfeksiyona sebep olmaz…

Zirkon kuronların korozyona uğramadıkları için dişetinde herhangi bir enfeksiyona sebep olmazlar. Eğer hasta ağzı hijyenine dikkat ediyorsa dişetinde sıkıntı yaratmazlar. Bazen kanal tedavisi olmuş dişler ağızda renk değiştirirler. Zirkon doğallığını kaybetmeden bu renkleşmeyi gizler. Bu durumlarda renk değişikliği ince diş eti altında görülür. Bu durumda zirkon kuronlardan değil dişin kendi renk değişikliğinden kaynaklanır.
Zirkonyum çok pahalı bir kaplama mıdır ?

Zirkon seramikler, metal destekli kuronlara göre daha pahalıdır. Bunun nedeni cad cam sistemi denilen bilgisayarlı ortamda 3 boyutlu hazırlanmasından ve teknisyenlik işçiliğinin zor olmasından kaynaklıdır. Ayrıca doğada bulunan zirkonun birçok işlemden geçirilip diş hekimliğinde kullanılmasından dolayı maddenin fiyatı artmaktadır. Aynı zamanda hekimin kuron uygulanacak olan dişin zirkona göre hazırlaması işçiliği arttırmaktadır.

Zirkonyum

EMPRESS DİŞ

Empress diş nedir?
Empress diş kaplamalarda zirkonyum veya metal yerine güçlendirilmiş porselen ile işlem tamamlanır.
Empress adı verilen güçlü cam yapının ışık geçirgenliği mükemmeldir.
Doğal dişten ayırd edilemeyecek kadar doğal bir görüntü elde edilir.
Güçlendirilmiş cam ile yapılan empresslerin en büyük özellikleri ışığı doğal diş gibi yansıtmaları nedeni ile doğal görüntüde olmalarıdır. Metal porselenlerde metalin koyu rengi diş etinde karartı şeklinde kötü bir görüntü verir. Zirkonyum alt yapılı diş kaplamalarında da ışık geçirgenliği empress diş kaplamalarındaki kadar iyi olmadığından dikkatli bakıldığında empress diş kaplamaları zirkonyum diş kaplamalarına göre daha doğal görünürler.

Estetik diş hekimliğinde özellikle ön diş kaplamalarında Empress kaplamalar tercih edilmelidir. Çünkü Empress kaplamaları doğal görünür. Özellikle ön dişlerde çok iyi sonuç veren empress kaplamaların estetik başarısı oldukça yüksektir.

Empress diş kaplamalar bilgisayar destekli, hassas cihazlar kullanılarak kişiye özel hazırlanır.

Özellikle metal allerjisi olan kişilerde porselen kaplamalar yerine empress diş kaplama tercih edilmelidir. Çünkü metal yerine cam destekli özel bir porselen kullanılır ve bu sebeple Empress diş kaplama yaptıran hasta allerji sorunu yaşamaz.Biyoloj,k olarak vucuda en uygun diş kaplama malzemesi de empress diş kaplamalarıdır. Empress kuronlarda ana madde cam silika yani porselendir.

Hangi dişlere empress diş kaplama yaptırabilirim?

Estetiğin önem kazandığı ön bölge kesici/küçük azı dişleri ve bu bölgedeki tek diş eksikliklerinde empress yapılır.

Empress kaplama hangi dişlere yapılmaz?

Arka bölgede yani büyük azı dişlerinde çiğneme kuvvetleri arttığı için tercih edilmemelidir. Birden fazla diş eksikliğinin bulunduğu ön ve arka bölge köprülerinde empress tercih edilmez. Böyle durumlarda estetik ve daha yüksek dirence sahip zirkonyum diş kaplama ilk tercih olmalıdır.

Hangi durumlarda empress yapılır?
Gülüş tasarımı isteyen kişilerde.
Antibiyotik/Fluor kullanımı/Yaşa bağlı renklenmeler
Beyazlatmayla sonuç alınamayan kanal tedavili dişler.
Doğumsal doku-şekil bozukluğu bulunan dişler
Eğri konumlanmış ortodonti tedavisi olamayan kişilerde
Diastema adı verilen dişlerin arasının açık olduğu durumlarda
Zamanla fiziksel/kimyasal aşınmış yaşlı dişler.

Empress Kuron Kaplamaların Avantajları Nelerdir?
Doğal bir görünüş sağlar.
Estetik açıdan yüksek kaliteli sonuçlar verir.
Empress kaplamaların renk ve yüzey yapısı kontrol edilebildiğinden sonuçları son derece estetik ve doğaldır.
Empress kaplamaların diğer kaplama çeşitlerine göre tutuculuğu daha yüksektir.
Empress kaplamaların yüzeyi diğer kaplamalara göre parlaktır. Bu özelliği sayesinde diş eti sağlığı bakımından da son derece sağlıklıdır.
Aşınmalara karşı son derece dayanıklıdır.
Dişlerin bozulan şekli ve rengi düzelmiş olur.
İşlem sonrasında gençleşen birey istediği estetik ve güzel görüntüye kavuşur.

2014 Empress diş kaplama fiyatları
Estetik diş kaplamalar içerisinde en maliyetli olan kaplama empress diş kaplamadır çünkü hassas bir çalışma ve ileri teknoloji gerektirir. Ölçü işleminin en hassas malzemelerle alınması gerekir.Diş hazırlama süresi de basamaklı kesim yapoldığı için daha uzun prosedüre sahiptir.
Bu ve bunlar gibi birçok nedenden dolayı empress diş kaplamalar çok uzuz olamamaktadır. Ancak sağladıkları mükemmel görüntü ve doğallık nedeni ile çok tercih edilirler.Kurallar nedeni ile web sitelerinden fiyat bilgisi verilememktedir. Siz en iyisi bizi arayın konuşalım sizin için en uygun diş kaplama malzemesine birlikte karar verelim ve fiyatları hakkında sizi bilgilendirelim.
Her yıl diş fiyatlarında bir miktar değişiklik olmakla birlikte empress diş fiyatları daha çok döviz kurlarından etkilenmektedir. Hatta empress diş fiyatları geçen yıllara göre daha ucuzlamıştır.
Bilgi için 0549 347 4 347
Mail: estetik.dentist@gmail.com

Dişlerdeki Aşınmalar

dişlerde aşınmalar

dişlerde aşınmalar

Dişlerdeki aşınmalar

• Dişlerdeki aşınmalar, lokal ya da genel olabilmektedir. / aşınmalar:
• Karşıt çenede yapılmış kötü protezler.
• Kötü alışkanlıklar.
• Tek taraflı çiğneme.
• Çiğnemeye katılan dişlerin azlığı.
• Dişteki yapısal zayıflık, gibi nedenlerle meydana gelmektedirler. Genel aşınmalar, belli bir grup dişlerde görülmektedirler. Buna neden olan durumlar,
• Baş başa kapanışlar.

• Arka grup dişlerin yokluğunda, ön grup dişlere fazla çiğneme basıncının uygulanmasında,
• Çenenin bir tarafında tedavi edilmeyen derin çürüklerin varlığında, sürekli tek taraflı çiğnemede,
• Çekim fazlalığı olan olgularda,
• Kapanışı sağlayamayan iki taraflı yapılmış gövde sayışı fazla olan köprülerde.
• Aşırı kapanış gösteren olgularda, ön grup dişlerde birden fazla dişlerde aşınmalar görülebilir.
Aşınmalarda genelde dişlerin mine tabakası kısmen ya da tamamen ortadan kalkabilir. Bu m ön grup dişlerde daha belirginleşir. Ve de dişlerde diş etkilerin neden olduğu ağrılar ortaya çıkar. Bu rahatsızlıklar dentin üzerinde koruyucu mine tabakasının yok olmasından kaynaklanır.
Kuron boyu, aşınmalarda oldukça kısalır. Baş başa kapanışlarda ön grup dişlerde bu durum sıkça görülebilir. Aşınmış dişe kuron yapıldığında tutuculuğu sağlama oldukça güçleşir.

Zirkonyum Diş

Dişeti Hastalığı

DİŞ ETİ HASTALIĞI 

Diş ile diş eti arasında diş eti cebi denilen yaklaşık 3mm derinliğinde bir aralık bulunmaktadır. Bu aralığın derinleşmesi diş eti hastalığının varlığına işarettir. Biz bu aralığı görüp ölçebiliyorsak yediğimiz besinler kolaylıkla bu aralığa dolabilecek ve temizlenmeyen bu besin artıkları mikrobial dental plak(bakteri plağı) dediğimiz yapıya dönüşecektir.Böylece diş eti cep aralığı mikroplarla dolacaktır.O nedenle dişlerimizi temizlerken bu aralığın da temizlenmesi gerekmektedir.

Hepimiz biliyoruz ki ; diş çürükleri ve diş eti hastalıklarının başlıca sebebi ağzımızda yaşayan bu mikroplardır. Aslında sağlıklı bir ağızda da var olan iyi huylu mikroplar bizim yediğimiz gıdalarla beslenip çoğaldıkça hastalık yapıcı özellik kazanmaktadırlar. Ağzımızda mikropların beslenmesi ve hastalık yapıcı özellik kazanmasına engel olmalıyız.Bu nedenle dişlerimizi kahvaltı edilse de, edilmese de sabah ve gece yatmadan önce olmak üzere mutlaka günde 2 kez fırçalamalıyız.

-BAKTERİ PLAĞI NEDİR?

Dişlerin üzerinde görülen film kalınlığındaki mikrop topluluğuna bakteri plağı denir.Yumuşak, renksiz ince bir tabaka halinde diş yüzeyine yapışıktır ve zor görünür.Birkaç gün fırçalanmayan bir ağızda diş üzerine tırnağımızı sürdüğümüzde tırnak üzerinde görülen birikinti bakteri plağıdır. Bakteri plağı diş çürüğü ve dişeti hastalığına sebep olur.Bakteri plağı oluşumu düzenli ve doğru ağız bakımı ve diş fırçalama alışkanlığıyla azaltılabilir.Dişlerin birbirleriyle temas noktalarına fırça kılları tam ulaşamadığı için ara yüzeylerin temizliğini diş ipi kullanarak sağlamalıyız.Ağız ve diş sağlığı için diş ipi kullanımı, en az diş fırçalama kadar rutin yapılması gereken bir işlemdir.

Eğer bu oluşan bakteri plağı temizlenmezse tükürükteki minerallerle birleşen bakteri plağı daha sert bir yapıya dönüşerek dişlerin ara yüzeylerine diş taşı şeklinde birikmeye başlar.Artık fırçalamayla uzaklaştırılamayan bu diş taşlarının ortamdan bir hekim yardımıyla detertraj adı verilen tedavi yöntemiyle uzaklaştırılması ve uzaklaştırılan diş taşlarının yerlerinin polisaj patıyla cilalanması gerekmektedir ki tekrar gıda artıkları ve mikroplar bu bölgeye kolayca tutunamasınlar.

Ağız aslında vücudun en pis ve dışarıya en açık organı. Gün içinde her şey buraya geliyor. Dişlerin üzerinde plak dediğimiz yiyecek artıklarını biriktiriyorsak bu diş etlerinde lokal iltihaplanmalara neden oluyor. İnsanların bunu anlayacağı en kolay şey, fırçaladıklarında veya durup dururken dişetlerinin kanamasıdır. Bu mutlaka bir sorunun varlığına işaret eder. Yani eskilerin dediği gibi “Fırçala, kanasın. İyi gelir” durumu değil. Kanama demek lokal iltihabın bütün vücudu dolaşmaya başlaması demektir. Farkında olmadığın çok sayıda şeyin yorgunluk, baş ağrısı, eklem romatizmaları, kalp kapakçığı sorunları buna bağlı olarak gelişebilir. Bunu, sadece ağız kokusu gibi değil tüm vücudu ilgilendiren bir sağlık sorunu olarak düşünmeli.

SAĞLIKLI DİŞ ETİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Diş eti, dişin etrafını sıkı bir şekilde sarmalı, sert kıvamlı ve pembemsi bir renkte olmalı , ayrıca fırçalarken kanamamalıdır.

DİŞ ETİ HASTALIĞI:

Diş ile diş eti arasındaki cebe (aralığa) biriken mikrobiyal dental plak eğer temizlenmezse buradaki diş etinde bir iltihaplanmaya neden olur. İltihaplanan diş etinin rengi kırmızılaşır ve iltihabi bir şişkinlik olur.Fırçalama anında çok kolay kanama olur ve yine bu hastalarda iltihabi ağız kokusu oluşur.Tıp dilinde gingivitis denilen bu safhadaki diş eti hastalığının nedeni dişlerin fırçalanmaması veya kötü ve yanlış fırçalanmasıdır.

Bu safhadaki diş eti hastalığı diş hekiminin ortamdaki mikrobiyal dental plak , diş taşı ve iltihabi odakları bölgeden temizleyip uzaklaştırmasıyla giderilebilir.Hastalığın tekrarı ise doğru ve düzenli ev ağız bakımı(fırçalama ve diş ipi kullanımı) ile önlenebilir.

Diş eti hastalığının insanların çoğu tarafından önemsenmeyen birtakım belirtileri vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir; kırmızımsı ve morarmış diş etleri, diş etlerinde şişlik ve parlaklık, fırçalarken dişetlerinin kanaması, kötü tat ve kötü ağız kokusu, nadiren ağrı ve bazen kaşınma. Çoğunlukla ağrısız ve sızısız olan bu süreç sinsice ilerler ve insanların çoğu tarafından önemsenmez.

İşte diş etindeki bu iltihabi durum giderilmez ve diş etleri sağlığına kavuşturulmazsa bu iltihap diş etinden daha derindeki dokulara doğru ilerler ve dişi çenede tutan kemiğe yayılır. Kemiğe kadar ilerleyen iltihap kemikte yıkım oluşturur ve dişin etrafındaki sağlam kemiğin azalmasına neden olur.Tüm bu süreç çoğunlukla ağrısız ve sızısızdır.Tıp dilinde periodontitis denilen bu sürecin seviyesine göre , artık azalan kemikle birlikte diş etleri de çekilmeye başlar.Bu safhada ileri diş eti tedavisi yöntemleri, küretaj ve diş eti ameliyatlarıyla hastalığın seyri durdurulabilir.

Daha ilerlemiş olgularda ise dişlerde sallanma, kendiliğinden yer değiştirme, diş etlerine bastırıldığında iltihap akması, apse ve şişlikler başlar ki; artık bu safhada çok fazla tedavi seçeneği kalmamaktadır ve çoğunlukla dişler çekime gitmektedir.

Yapılan araştırmalara göre; ülkemizde, diş çürümeleri ve diş eti hastalıkları sonucu kaybedilen dişlerin oranı eşit olarak saptanmıştır. Bugün Avrupa’nın birçok ülkesinde koruyucu diş hekimliği uygulanırken bizim ülkemizde radikal tedaviler yapılmaktadır. Bunun en önemi nedeni insanların sosyoekonomik durumuyla ilintili olarak rutin hekim kontrolünden geçememeleridir.

Dişlerimizi doğru ve düzenli bir şekilde fırçalamak en etkin ve koruyucu tedavi yöntemidir.Bu nedenle gece yatmadan önce ve gün içinde olmak üzere günde 2 kez mutlaka dişlerimizi fırçalamamız gerekmektedir. Ayrıca koruyucu diş hekimliğinin ülkemizde de yayılması için dişlerimizin ağrımasını beklemeden 6 aylık periyotlarla diş hekimine gitmemiz gerekmektedir. Bu sayede dişlerdeki sorunlar ilerlemeden müdahale imkanı olacaktır.

 

buy email lists