Etiket arşivi: diş hastanesi

Nöbetçi Dişçi İstanbul

Nöbetçi İstanbulNöbetçi dişçik diş hekimi bulmak istiyorsanız artık İstanbul’da gece açık veya pazar açık d/strong> telefonlarını buradan ulaşabileceksiniz. Sizin için Acil diş hekimlerinin telefon numaralarını derliyoruz.Nöbetçi Diş hekimlerine hızla ulaşabilmeniz için bu sayfaya yazacağız. 24 Saat açık diş hekimi bulmak zor olduğu için size gece ve pazar günleri açık olan diş hekimleri diş klinikleri ve diş hastanelerinin listesini yapmak istedik. Acil diş ağrılarında veya dişleri ilgilendiren kaza durumlarında gece veya tatil günlerinde arayıp gidebileceğiniz İstanbul Avrupa yakası adresleri.

Artık gece açık dediğinizde hemen ulaşabileceğiniz adresler ve telefon numaralarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Özellikle İstanbul Avrupa yakası Bakırköy Bahçelievler,Bağcılar ,Güngören,Ataköy,Yeşilyurt,Cennet, Küçükçekmece, Avcılar, Yenibosna, Sefaköy, Beylikdüzü civarında oturuyor iseniz faydalanabileceğiniz nöbetçi dtelefon ve adresleri aşağıdaki gibidir.
“Ramazan’da geç poliklinik hizmeti vermek için gerekli tedbirleri aldık. İsteyen vatandaşlar iftardan sonra gelip diş tedavilerini yaptırabilir. Ramazan ayında ağrı ile diş hekimine gelme durumlarını çok sıklıkla görüyoruz. Tedavisi ihmal edilen bir diş birdenbire kendini gösterebiliyor. Bu elbette ki karşılanamayacak bir durum değil. Ama böyle ağrı ile ortaya çıkabilmesi olası dişleri bir planlama içinde fazla ihmal etmeden tedavi ettirmek, hastalarımızın daha fazla zor durumda kalmasını önleyecektir” dedi.

Ramazan’da diş fırçalamanın ihmal edilmemesi gerektiğini kaydederek, “Dişlerimizin doğru bir şekilde temizlenmesi çok önemli. Ramazan’da, dişlerimizin, diş hekimimizin önerdiği fırçalama yöntemine uygun olarak temizlenmesinin önemini hatırlatmak isterim. Bu fırçalamaların bir tanesi de mutlaka gece yatağa gitmeden önce olmalıdır. Yatağa gitmeden önce banyoya uğramak dişlerimizi fırçalamak, tercihen bir gargara ile ağzımızı çalkalamak ve artık hiçbir şey yiyip içmeden yatağa gitmek. Çünkü gece dişlerimiz çürüğe en açık dönemini yaşar. Bu dönemde dişlerimizin temizlenmiş ve çürüğe karşı korunaklı hale getirilmiş olması çok önemlidir. Sahur sonrası hemen yatılması ve ağız – diş temizliğinin yeteri kadar yapılmaması bakterilerin üremesine, bakterilerin üremesi de çürüklerin artmasına neden olur. Özellikle tatlı ve şekerli gıdalardan kaçınmak her dönem olduğu gibi ramazanda da çürük artışını ciddi oranda engeller” dedi.

Ramazan’da ağız kokusunun en çok yakınılan konuların başında geldiğini belirterek, kötü kokuya neden olabilecek diş sorunlarının ortadan kaldırılması gerektiğini kaydetti.
Ramazan sonrasında daha büyük sıkıntılar yaşamamak adına, alınabilecek önlemleri şöyle sıraladı:

“Başta sahur olmak üzere çok şekerli gıdalardan kaçınmak, sahur sonrasında ve gün ortasında dişler mutlaka fırçalamak, gargara yapmak, diş ipi kullanmak

Şimdilik bazı klinikleri yazıyoruz.Yakında bütün nöbetçi diş kliniklerinin iletişim bilgilerine buradan ulaşabileceksiniz.

İstanbul İl Özel İdaresi Ağız Ve Diş Hastalıkları Hastanesi

Adres: Darülaceze cad. Gürsel Mahallesi Kağıthane / İSTANBUL
Randevu Telefon: 182
Santral No: +90 212 320 10 43
E-posta: info@istanbulagizdis.gov.tr

Ataşehir -Ata Diş Kliniği

– atadisklinigi.com‎
www.atadisklinigi.com
Pazar günü açık diş kliniği
Ataşehir Bulvarı Ata 4-4 Çarşı No:17, (Migros yanı) Ataşehir‎ – (0216) 456 5055‎
 
Gece açık diş kliniği

Diş ağrısı olduğunda ilk akla gelen diş fırçalamak veya ağrı kesici içmektir. Oysa aslında yapılması gereken diş ağrısına neden olan sorunu bulup onu ortadan kaldırmak olmalıdır.

Bazen bir diş çürüğü bazen dişlerin arasına girmiş bir yiyecek parçası bazen de önceden yapılmış bir dolgu vaya kanal tedavisi yada diş kaplamasını altındaki diş ağrıyabilir.

Sizin yapabileceğiniz sadece ağrı kesici içmek ve diş fırçalamak değildir.Diş ağrısına ne iyi gelir deyip tanıdık eş dost komşuya sormak hiç olmamalıdır. Tabiki dişlerinizi her zaman fırçalayın. Daha sonra karanfil alıp ağrıyan dişin üzerine koyabilirsiniz. Bazen soğuk su ağrınızı azaltabilir ancak dikkatli uygulamalısınız. Ancak en iyi ve en doğru yol bir diş hekimine gitmektir.

Çoğu zaman diş ağrısı gece çıkacağı için nöbetçi diş doktoru bulmak gerekecektir. Nöbetçi değil bir diş doktoru bulmalısınız ki dişiniz çekilmeden tedavi olma şansını kaybetmesin. Nöbetçi olarak bilinen kişiler malesef diş hekimi değildir. Ya bir diş teknisyeni yada diş hekimi yanında birşeyler öğrenmiş kişilerden uzak durmalısınız. Nöbetçi diş doktoruna diplomasını sorabilirsiniz. Bir diş hekimi hiçbir zaman nöbetçi diş hekimi olarak görev yaptığında kendisine diploması sorulduğunda rahatsız olmayacaktır. Ancak nöbetçi bu sorudan pek hoşnut kalmayabilir.

DİŞ KLİNİĞİ 7 GÜN 24 SAAT HİZMET VERMEKTEDİR:TEL

Nöbetçi diş hekimi dişlerinizi muayene eder ve ağrıyan diş mi diş etimi diş ise kaç dişte sorun var ve nasıl tedavi edilebilir diye sizi bilgilendirecektir. Diş hekimi gece nöbet tuttuğunda çoğu zaman dişi kurtarmak ister. Çünkü dişin ilk ağrıması şiddetli olur ve kişi diş hekimine gider. Apse oluşmamıştır. Diş tedavi edilebilir ve senelerce gece ağrı yapmış olan dişi başarılı bir nöbetçi diş hekimi sayesinde kullanabilirsiniz. Nöbetçi diş hekimi sizin semtinize yakınsa veya aynı ilçede iseniz her zaman kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 

Bizim kliniğimize yakın olan İstanbul gece açık dişçi viş hekimi arayan bölgeler şöyledir. nöbetçi diş doktoru nöbetçi Bayrampaşanöbetçi   Beylikdüzü, nöbetçi avcılar,nöbetçi ,nöbetçi diş hekimi,nöbetçi bahçelievler nöbetçi Bakırköy Nöbetçi aradığınızda size en kısa zamanda en faydalı olacak diş hekimini arıyorsunuz aslında. Diş ağrınız geçtikten sonra da diş tedavinize devam etmelisiniz. Küçükçekmece Beylikdüzü Florya

Nöbetçi Telefon

İstanbulda nöbetçi dpazar açık ,pazar günü açık arıyorsanız yukarıdaki telefon numarasını hemen arayabilirsiniz.
soğuk ile çalkalamak ağrıyı geçici olarak azaltabilir ancak bazı durumlarda da ağrı daha da artabilir. Dikkatli olmanız gerekir.

Karanfil dişin üzerinde çiğnendiğinde bir miktar rahatlama asğlasa da tedavi etmez ve geçici bir rahatlıktır, siz en kısa zamanda diş hekimi bulun ve tedavi olun.

Gece açık dbulduğunuzda sizin için hayal ettiğiniz tedavi hemen başlayp bitmeyebilir. Bazen diş enfeksiyonu olduğu durumlarda antibiyorik kullanmanız gerekir.
Diş tedavileri geç kalındığında daha zor ve maliyetli olduklarından siz en iyisi geç kalmadan diş hekimini ziyarete gidin.

implant

İmplant Diş 2014

 

İmplant diş, titanyum kullanılarak, çekilmiş dişin yerine onun fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine koyulan yapay diş köküdür.İmplant yapımında amaç, kemik bağlantılı implant ve bu mevcut diş boşlukarı implant veya implant üzerineyapılacak protezler ile giderilmesidir.
İmplant sayesinde ağzınıza takılacak dişler, doğal dişiniz gibi estetik ve fonksiyon sağlar.
İmplant uygulandıktan sonra 2-6 ay bekleme süresi vardır. Daha sonra dişeti altına yerleştirilen implantın üstüne sabit veya çıkarılabilir protezler yapılır.
mplantların çekimden sonra fazla zaman kaybetmeden yerleştirilmesi kemik kaybını önler. Kayıp dişlerin yerine yerleştirilen implantlar çene kemiğinin şeklini ve yoğunluğunu korumaya yardımcı. Bu sayede dişeti dokuları, yanaklar ve dudaklar, desteklenir.Başka bir deyişle bütün yüz estetiğ korunmuş olur.
İmplantlar çiğneme, gülümseme, konuşma ve tamamen doğal bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Bu işlevsellik sosyal, psikolojik ve fiziksel rahatlık sağlar.
İmplant uygulamalarının ana hedefi; implantlar ve bunlardan destek alan implant üstü protezler ile her türlü dişsizliğin ve eksik fonksiyonların giderilmesidir.
İmplantların yapıldığı durumlar:
Tek diş veya daha fazla diş eksiklikleri
Tam dişsizlikle
İmplant yerleştirilmesinde aşamalar:
İmplant yapılmadan önce neler yapılmalıdır?
İmplant diş size uygun mu?
İmplant sorunları?
İmplant yapıldıktan sonra nelerle karşılaşabilirsiniz?
Diş ile implant arası uygun yan aralık en az 1.5 mm olmalıdır. İki implant arası bu mesafe 3 mm olmak zorundadır.
Diş ile implant arası aralık 1.5 mm den az ise veya iki implant birbirlerine 3 mm den yakın ise bu durum kemik kaybına neden olacaktır.
Öncelikle implantı yerleştirecek uzman tarafından durumunuzun implant için elverişli olup olmadığı incelenir. İmplant eksik diş ya da dişlerin yerine konmasında çok rahat bir çözüm olmasına rağmen her hastada uygulanması mümkün değildir.
İlk incelemenin ardından radyolojik incelemeler de yapılır. Çoğu zaman için yerleştirilecek implant için panoramik ve periapikal röntgen yeterli olur . Bazı durumlarda CT ( computerize tomografi ) çekilmesi gerekebilir . İmplant yerleştirildikten sonra uygulanacak tedavi planlanır. Eğer ağzınızda kendi dişleriniz varsa bu dişler incelenir gerekiyorsa tedavileri yapılır. Ağız hijyeni sağlanır ve dişeti sorunları varsa implantın yerleştirilmesinden önce giderilir.
İmplantın Yerleştirilmesi : Bu aşamada titanyum implant vidaları çene kemiği içinde açılan yuvaya yerleştirilir. Bu işlem lokal anestezi altında yapılan cerrahi bir işlemdir ve yaklaşık bir saat kadar sürer.
İyileşme Süreci : Bu aşamada implantın çene kemiğine kaynaşması beklenir. İyileşme alt çenede 3, üst çenede 6 ay kadar sürer. Ancak bu süre kemiğin yapısı ve iyileşme potansiyeline bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir.
Dayanağın Yerleştirilmesi : Titanyum vida çene kemiğine bağlandıktan sonra proteze dayanak olacak parça yerleştirilir. Bu parçaya “abutment” denir. Bu uygulama çok daha kolay ve kısadır. Yerleştirilen implant kök vazifesi görür , ve üzerine yapılan abutment alt yapı vazifesi görür .
Protezin Yapılması : Yerleştirilen implant vidası ve abutment yapılacak protez için bir alt yapı oluşturur ve protez planlandığı şekilde uygulanır. Böylece eksik dişleriniz tamamlanmış olur ve tedaviniz sona erer.

 

Ayrıntılı Bilgi ve muayene için

0549 347 4 347

0212 661 69 79

Dijital panoramik görüntüleme merkezimiz ataköy bakırköy

Tüm dişleriniz ve ağız içi dokularınız değerlendirilerek henüz şikayetiniz olmayan dişlerle ilgili müdahaleler gerekiyorsa bilgilendirilirsiniz. Henüz derin olmayan diş çürükleri size rahatsızlık vermiyor olabilir ancak ilerlediği durumlarda rahatsızlık hissedebilirsiniz. Bu başlangıç aşamasındaki dişeti hastalığınız konusunda bilgilenirseniz ileriye yönelik olarak dişeti çekilmelerini ve diş kayıplarını engelleyebilirsiniz.

Tedaviden beklentileriniz değerlendirilir:
Eğer diş hekimine başvurma nedeniniz estetik olarak daha güzel dişlere sahip olmak ise tedaviden nasıl bir sonuç beklediğinizi çok iyi ifade etmelisiniz. Bu durumda hekiminiz de beklentilerinizin uygulanabilirliği konusunda sizi daha rahat bilgilendirecektir.

Teşhis amaçlı röntgen tetkiki istenebilir:
Röntgen 2 türlü istenebilir. Genel olarak tüm ağız içi durum değerlendirmesi gereken durumlarda Panoromik Röntgen çekilmesi istenebilir. Lokal olarak tek bir diş kaynaklı şikayetlerde hasta koltuğunda tek dişin röntgeni çekilerek dişin durumu değerlendirilir. Panoromik röntgen çenelerle ilgili genel bir görüntü verdiği için bazen ağız içi muayene sırasında saptanamayan ara yüz çürükleri, uyumsuz restorasyon, eksik kanal tedavisi, kök ucu iltihabı gibi durumların teşhisini sağlar.

Tıbbın diğer alanlarında olduğu gibi diş hastalıklarında da hastalık, yara yada teşhis için röntgenler kullanılır. Röntgenler genelde diş apseleri, diş çürükleri, periodontal hastalıklar nedeniyle kemiğin zarar görmesi, çene kemiğinde ve çene kemiğindeki diğer bozukluklarda, sıkışmış dişlerde ve kırılan dişlerde bozuklukların varlığı ve boyutunun teşhis etmesi açısından önemlidir.

Çürüklerde röntgen çürüğün, dişlerin yada diş eti çizgisi arkasına gizlendiğinde diş minesi sağlıklı gibi dursa da dişteki durumu gösterir. Eğer diş hekimi bir sorun oluğu kanısına varırsa dişinizin röntgenini isteyebilir. Diş röntgeni çekiminde radyasyon miktarı çok azdır ve işlem çok basittir. Çürüklerin tespiti için en sık kullanılan yöntem röntgendir.

Ağzın içine, dişin yanında küçük bir film yerleştirilir. Siz filmi, filmi saran kağıdı aşağı doğru ısırarak tutarsınız, böylece röntgen aleti sorunlu dişi hedefler ve röntgen çekilir. Bir kaç dakika gibi kısa bir sürede filmin banyosundan sonra, diş hekiminiz yapılması gerekenleri ve tedavi yöntemini belirleyebilir.
Dişlerin tümünün röntgeni sadece teşhis amaçla çekilmeli, düzenli bir muayenenin amacı olmamalıdır. Böyle olması gereksiz yere fazla radyasyon almak demek olur. Özel durumlar dışında tüm ağızın röntgeni 5 yılda bir kereden fazla çekilmemelidir.

Röntgen çekimi sırasında, fazla radyasyon almanıza önlem olarak diş hekimi size, göğüsten bacağa doğru ön tarafınızı kaplayan bir kurşun önlük giydirebilir. Herkesin bu önlüğü giymesi gerekir fakat hamile ve emziren kadınlarda bu çok daha önemlidir.

Panoramik röntgen

panoramik x-ray ya da ilk adı ile panorextir. Panoramik röntgendeki x-ışınlarının verdiği radyasyon oranı diğer yöntemlere göre daha azdır. Sonuç hızlı bir şekilde alınır. Bu yöntemde özellikle diş ağrıları olan hastalar için çok büyük zaman avantajı vardır. Panoramik röntgen, diş doktorlarının yapacağı, diş implant ameliyatları planlamasında da çok gereklidir. Panoramik röntgen diş hekimine hastanın, burun bölgesini, sinüslerini, alt ve üst çene eklemlerini, dişlerini ve onu çevreleyen kemik yapısını gösterir. Panoramik röntgen filmi kistleri, tümörleri, kemik düzensizliklerini ve çok daha fazlasını ortaya çıkarmaktadır.

Dijital Sefalometrik röntgen

Sefalometrik röntgen cihazıyla ön, arka ve yan pozisyonlarda kafa kemikleri ve yumuşak dokular aynı filmde görüntülenmektedir. Bu yöntem çekim genelde ortognatik cerrahi gerektiren hastalardan alınmaktadır. Tedavi öncesi tedavi planının hazırlanmasında ve tedavi sırasında veya sonrasında tedavinin etkilerini değerlendirebilmek amacıyla alınır.

 

Ayrıntılı bilgi için

0 549 347 4 347

0 212 661 69 79

 

 

 

 

AĞIZ KURULUĞUNA YOL AÇAN NEDENLER

 

Tükürük bezlerinin fonksiyonlarının bozulması sonucu salgılanan tükürük miktarında büyük ölçüde azalmalar görülür. Tükürük akış hızının azalması veya kuruluk hissi sadece bir bezin fonksiyonunun bozulması sonucu değil, genellikle tüm bezlerin veya çoğunun fonksiyon görememesi nedeniyledir .Salgılanan tükürük miktarının azalmasına yol açan durumlar aşağıda belirtilmiştir.

Ağız kuruluğuna yol açan nedenler

1.            İlaç kullanımı

2.            Radyoterapi

3.            Sistemik hastalıklar , bağ dokusu hastalıkları ,Bağışıklık sistemi bozuklukları (AİDS gibi) ,Hormonal bozukluklar (Diabet gibi) – Beslenme bozuklukları

4.            Psikolojik bozukluklar (Depresyon gibi)

5.            Yaşlanma ve tükürük miktarında azalma

6.            Travma ve cerrahi operasyonlar

Tükürük bezlerinin bu denli yaygın etkilenmesi ve fonksiyon görememesinde en önemli etken, sistemik bazı ilaçların kullanımıdır. Antikolinerjik, antihistaminik, anti depresan, diüretik, antiparkinson ve psikoterapötik preparatlar tükürük miktarının azalmasında ilk sırada yer alan ilaçlardır. İlaç kullanımı kesildikten kısa bir süre sonra tükürük miktarı normal değerlere geri döner.mÖzellikle baş, boyun bölgesine yapılan radyoterapi, tükürük bezi fonksiyonlarının bozulmasına ve uzun süre bu durumda kalmasına yol açan bir nedendir.

TÜKÜRÜĞÜN ÇÜRÜKLERE KARŞI KORUYUCU FONKSİYONLARI

• Şekerin ağız ortamından uzaklaştırılması : Beslenmeyle alman karbonhidratların özellikle şekerlerin ağız ortamında uzun süre kalmadan uzaklaştırılması tükürüğün en önemli fonksiyonlarından birini oluşturur.

Sıvı karbonhidratların alımını takiben ilk birkaç dakika içinde şekerin ağız içindeki konsantrasyonu hızla düşer, sonraki dakikalarda bu düşüş yavaşlar.

Gargara, macun ve jellerle alman florür de aynı mekanizmayla ağızdan uzaklaşabilir. Ancak florürün uzaklaşması şekerin uzaklaşmasından daha yavaş olmaktadır. Çünkü florürün ağız içinde yumuşak ve sert yüzeylere bağlanabilme özelliği vardır. Geçici olarak depolanan bu florür bir süre sonra yavaş yavaş salınmaya başlar. Florürün etkinliği bu süreye de bağlıdır ve ne kadar uzun sürerse, çürük önleyici etkisi o kadar güçlenir.

DİŞ BEYAZLATMA

 

Beyazlatma Önlemler:

DİŞ BEYAZLATMA

1. Dişler için çamaşır suyu kullanmayın.

2. Hamile kadınlar ağartıcı kullanmamalıdırlar.

3. Isı / Güneş ışığının jel uzak tutun. Dondurmayın.

4. Diş dolguları diş beyazlatmaya yanıt vermez.

5. Gıdalar ve asit suları yüksek hassasiyete neden olabilir.

6. Diş beyazlatma ürünün uygun kullanımı ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa olursa, en kısa sürede  diş hekiminize danışın lütfen.

7. Tütün ürünleri kullanmayın veya dinlerse mesele beyazlatma yemeyin.

 

 

 

 

Genel Önlemler:

1. Dişler dişeti çizgisini doğal koyu olur. Bu alanlar, diş yüzeyinin geri kalanından daha hafifletmek ve genellikle biraz daha koyu kalması için daha fazla zaman gerektirir.

2. Hastalarda deneyim duyarlılığı nihayet tartışma yüzdesi çok düşük beyazlatma. Bu meydana gelirse, tepsisini çıkarın ve diş hekiminize başvurun.

3. Sitrik asit yüksek gıdalar ve meyve suları diş hassasiyetine neden olabilir.

4. Bazı hastalar diş etleri, dudaklar, boğaz veya dilde geçici rahatsızlık fark etmişsinizdir. Bu belirtilerden herhangi biri iki günden fazla sürmesi veya giderek, kötüleşmesi durumunda diş hekiminize danışmanız gerekir. Tedavi kesildikten 1 -3 gün genellikle sonra bu yan etkiler azalır.

5. Kahve, tütün ve diğer ürünleri dişlerinizi zamanla lekelendirir

6. Düzenli diş kontrolü ve temizlik öncesi ve sağlıklı bir gülüşü korumak için beyazlatma sonrası önemlidir.

7. Eğer bu tedavi ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, mutlaka diş hekiminize danışın lütfen.

8. Bazı eski amalgam veya “gümüş” dolgular beyazlatma tepsisine bir koyu mor renk bırakabilir: Bu normaldir.

9.Güneş ve ısı ağartıcı saklayınız.

10. Tedavi tamamlandıktan sonra kullanılmamış beyazlatıcı jeli atın.

11. Küçük çocukların erişemeyeceği yere uzak tutun.

12. Jel veya durulama yutmayın. Ürün peroksit içerir ve florür içerebilir; büyük miktarlarda yutulması zararlı olabilir.

Zirkonyum diş

CAD/CAM teknolojisi zirkonya ile buluşarak dişhekimliğinde yeni bir çağ açmış olup yüksek hassasiyet ve kalitede çalışmalar yapılmasına olanak tanımaktadır Ancak, üretim teknolojilerinin detaylarından kaynaklanan farklar sebebi ile zirkonya sistemlerinin benzerliklerine rağmen çok farklı klinik sonuçlar getirebileceğini saptayarak, sistem bazında sınıflama ve karşılaştırma yapmanın daha doğru olacağı ifade edilebilir.
Ayrıca, piyasada saatçi tornası benzeri, daha basit teknolojilerle çalışan ve ham zirkonya kullanan sistemler de vardır ve bunları CAD/CAM sistemlerle karıştırmamak gerekir.
Zirkonya sistemlerinin CAD/CAM frezeleme ve sinterleme gereçleri, çekirdek seramiği ve CTE uyumlu porselen olarak üç ana komponentten oluştuğu görülmektedir.
Porselen sistemlerinin geliştirilmesi ile dişhekimliğinde birçok araştırma yapılmaktadır.

DİŞ KLİNİĞİ YÖNETİCİLİĞİ

Türkiyede diş kliniği yöneticiliği bölümü  henüz üniversitelerde açılmış bir bölüm değildir.Ancak sağlık kurumları işletmeciliği bölümünden sonra diş kliniğinde klinik tecrübe kazanıldıktan sonra uygulamalı pratiklerden sonra yapılabilecek bir meslektir.

Diş kliniğinde implant cerrahi diş eti hastalıkları estetik diş hekimliği zirkonyum laminate veneer diş ve bütün bu diş fiyatları ile ilgili kapsamlı bilgi gerekmektedir.